Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szóbeli érettségizni fogok 19...

Szóbeli érettségizni fogok 19 napom van megtanulni 20 tételt, menni fog? többi lent

Figyelt kérdés

Menni fog úgy,hogy nincs kidolgozva az összes?

A netről innen onnan + könyvből tanulnék meg lényeges infókat, közel max pontosra szeretném megcsinálni.



2015. máj. 27. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogyne menne!
2015. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jó csak fosok,hogy nem lesz max pontos vagy valamit kihagyhatok így,hogy nem a tanár által elmondottakat adom vissza/elő vagy nem úgy/abban a formában,ahogy azt ő elvárja vagy olyan infókat is megtanulhatok amik nem tartoznak 1-1 tételnél szorosan a tárgyhoz.
2015. máj. 27. 21:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Simán megcsinálható, de hagyj pár napot ismétlésre mindenképp. Nem érdemes a témától eltérni, ugyanis a pontokat kulcsszavakra kapod, amik előre meg vannak adva a tanárnak, tehát ne rizsázz.
2015. máj. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha így állsz hozzá, ne az legyen már a legnagyobb probléma, hogy nem íesz maximum pontos.
2015. máj. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mi az,hogyha így állok hozzá?
2015. máj. 27. 21:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Először dolgozz ki (tölts le) minden tételt, majd ha ez megvan, akkor naponta 4 tételt tanulj meg. Öt nap alatt végzel is, és a maradék időben pedig ismételgess, mélyítsd a tudást. Így biztos közel max pontos lesz, mert ha így haladsz, ahogy leírtam, akkor legalább 6-szor/7-szer átismételhetsz minden tételt.
2015. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az a bajom,hogy a neten található legtöbb forrás tartalmaz valamilyen formai,tartalmi hibát vagy hiányoznak belőle fontos elemek esetleg egyszerűen csak pongyola megfogalmazás.Nekem meg van egy ilyen berögződésem,hogy az ilyet képtelen vagyok megtanulni,mert látom,hogy mondjuk,hogy tört nyelvezetű , nem áll összetett mondatokból/rosszul van megfogalmazva etc.


Ötleteket várnék erre a problémámra és köszönöm az eddigi válaszokat.

2015. máj. 27. 21:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta: dolgozd ki a maradék tételeket. Vedd elő a könyved/eddigi jegyzeteidet, ha úgy érzed hiányos, akkor a netről keress még hozzá infókat. Nyilván hogyha tartalmilag/formailag, akármilyen módon nem oké, akkor fogod és átírod.

Ezt mondjuk nem értem, ha a többi témát is kidolgoztad már, akkor mi akadályoz benne, hogy most is ezt tedd? Nem kell mindent szóról-szóra megtanulni, amit az interneten találsz, hanem ésszel átgondolva, ellenőrizve beépíteni a témákba. Egyébként 20 tételt 2-3 nap alatt, nyugis tempóban, ismétléssel együtt lehet hozni, addig meg van időd kidolgozni a maradékot.

2015. máj. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

csak ilyen maximalista vagyok,hogy szeretek rápörögni a témára,aztán ha valami nem tökéletes addig nem is megyek tovább még nem az

például én nem csak megtanulni/magolni szoktam a dolgokat,hanem utána járni összefüggéseket,kapcsolatokat keresni,hogy könnyebben értelmezhető legyen az adott téma

ezért is mondjuk a törinél az áprilisi törvényeket alaposán átbújtam,mert mondjuk az engem érdekelt is megnéztem a tanár által diktált dolgokat és hát,ha azt valaki tudja értelmezni ..

egyébként ismétlőt teszek,tehát nem az a tipikus 18 éves vagyok

2015. máj. 27. 22:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Hidd el, menni fog. Az ember csodálatos dolgokra képes. Egyetemen a vizsgák során jó al többet fogsz tanulni jóval kevesebb idő alatt. Nekem pl. 84 tételem van biofizikából 12 napra. És a 12 nap kifejezetten sok. Szóval ess neki, napi kényelmes 5-6 óra tanulással 100%-ra megtanulod akár egy hét alatt.
2015. máj. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!