Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szóval hogy is van ez? (színés...

Szóval hogy is van ez? (színészet)

Figyelt kérdés

7 éve fejlesztgetem magam,és érettségi után a színészi egyetemet szeretném megpályázni.

Hallottam hogy a bejutás nagyon nehéz,ezért gondoltam megkérdezem hátha tudjátok miből mennyit kell megtanulni(próza,vers),hogy kezdhessek készülni valamennyire...szabadon választott+kötelező???....valamint bármit is számítanak az előző iskolámban,(-imban)szerzett évvégi jegyeim???....esetleg valamilyen hangszeren való játszással,ének hanggal lehet valami féle előnyt szerezni???....Valamint melyik egyetemet,(-eket)találjátok legjobbnak???....nagyon fontos lenne hogy egy-két választ kapjak,előre is köszönöm!!!



2015. máj. 29. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha annyira akarnád, akkor magadtól is utána tudnál járni..

Tudtommal 10 vers kell, 5 monológ, 3 népdal, plusz táncolni tudni. Van intelligencia-felmérés is, beszélgetés, de azok nem az első rostán, ott gyorsan kiszórják a jelentkezőket.

Színművészt csak a SZFE-n és a Kaposvári Egyetemen képeznek, de képzelheted, melyiken színvonalasabb. A Színműről tudom, hogy évente kb ezren jelentkeznek, és felvesznek 11 főt (lányból négynél több nem szokott lenni egy osztályban), szóval a legjobbak közt is a legjobbnak kell lenned.

2015. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszoló, ne haragudj, de lövésed sincs a dolgokról. Táncolni nem kell tudni a felvételin, illetve intelligencia teszt sincsen. A lexikális tudásodra kíváncsiak. Üdv.: egy SZFE tanuló
2016. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző, nem tudom, mit tanulsz (mert hogy azt nem írtad), de mondjuk egy televíziós műsorkészítőnek nyilván nem kell tudnia táncolnia, míg egy leendő színművésznek bizony kell.
2016. dec. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Színművésznek tanulok és nem kell tudni táncolni a felvételin. Ellenben tantárgy, tehát addig nem kapsz diplomát, míg nem tanulod meg. De a felvételin nem kell tudni.
2016. dec. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!