Most, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Szóval.. Nekem ahogy számoltam mindennel együtt középszinten 340 pontom lesz. Viszont jövőre szeretnék jelentkezni főiskolára és ott az a szak 380-390 pontot ér. és kell hozzá magyar és történelem emelt, vagy középszint. Az lenne a kérdésem, hogy ha megcsinálok egy emelt szintet akkor a 340 pontomhoz+50 számolható fel tehát így lenne 390 pontom? Független attól, hogy a szaknál közép vagy emelt szintet ér? vagy már így érvénytelen lenne az emelt szint?


Tehát nekem úgy lenne a jó hogy ugye vannak a középsulis közép érettségi jegyeim ez 340 pont + 50 az emelthez.

És csak a középsulis eredményeimmel szeretném számolni

i Ez így kivitelezhető?


Köszi a válaszokat és bocsi a bonyolultságomért :)


2015. máj. 31. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben jár a plusz 50 pont, ha ezzel nem haladod meg a maximum száz pluszpontot egyéb jogcímen adható többletpontokkal (pl. nyelvvizsga, OKTV, sporteredmény... stb.), illetve ha az emelt szintű magyar/történelem érettségid százalékban ugyanannyi lesz, mint most középen, ami már egy szebb feladat lesz. Hiszen ha mondjuk, hogy a 340 pontod úgy jött ki, hogy a történelmed és a magyarod is 85-85%-os, és duplázol, és nincs semmi plusz pontod, akkor nyilván megkapod az 50 plusz pontot, viszont ha emeltezel töriből, és az csak 75%-os lesz, akkor a pontjaid 2×85+2×75+50=370 pontod lesz. Remélem, érthető volt. Sok sikert! :)
2015. máj. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értettem és nagyon köszönöm a választ.. Vagyis.. akkor mondjuk most összejönne olyan 340 pontom... Jövőre megcsinálom az emelt történelmet.. Amit mondom úgy érek el, hogy 50 pont épp hogy megvan az 50 plusz pontom akkor úgy nem lehet hozzászámolni, hogy 340+50? és akkor így lenne 390? Mert megmondom őszintén attól rettegtem, hogy megcsinálom de valamiért nem számolnák bele az emelt 50 pontot... De én úgy szeretném csak, hogy a középszintű érettségi eredményeimet számolnák és az emeltet már csak úgy, hogy adják meg hozzá a +50 pontot :)
2015. máj. 31. 22:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem egy mesében élünk, hogy ilyet meglehessen tenni! Ha kivitelezhető lenne, mindenki ezt csinálná... Inkább készülj fel rendesen az érettségire, ha valóban be szeretnél kerülni az egyetemre!
2015. jún. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*meg lehessen
2015. jún. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!