Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van ket nyelvvizsgam es...

Ha van ket nyelvvizsgam es egy emelt szintu erettsegim, mennyi tobbletpontot kaphatok?

Figyelt kérdés
2015. jún. 1. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Legfeljebb 90-et, legalább 28-at.


(Kivéve ha nem

agrár; bölcsészettudomány; informatika; jogi; gazdaságtudományok; közigazgatási, rendészeti és katonai; műszaki; művészetközvetítés; orvos- és egészségtudomány; pedagógusképzés; sporttudomány; társadalomtudomány; természettudomány

képzések valamelyikére mész, ami elég valószínűtlen, de akkor lehet, hogy egyet sem.)

2015. jún. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mért ne kapna egyet sem? Ez hogy jött ki? A nyelvvizsgáért mindenképpen jár pluszpont, az emelt szintért is, csak ugyanabból a nyelvből nem jár két jogcímen. Lehet, hogy a művészeti felsőoktatásban nem jár, ahol saját felvételit tartanak.
2015. jún. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt van egy olyan pont, hogy melyik képzési területre jár a többletpont:

[link]


Innét kimásoltam, hogy a nyelvtudásért mely esetekben jár, és oda írtam, hogyha nem oda megy, akkor bizony nem jár egy sem.


Inkább azon gondolkoztam, hogy két középfokúért megadják-e a 40 pontot ezeken a helyeken… De valószínűleg igen, szóval inkább „40-et vagy 90-et” a helyes válasz.

2015. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az emeltért nem jár mindenképp pluszpont, csak ha az adott tárgy, amiből az emelt van, felvételi tárgy, és a felvételi pontokat is abból számolják.
2015. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!