Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » E-felvibe be kell írni az...

E-felvibe be kell írni az összes érettségi tárgyat?

Figyelt kérdés
8 tárgyból van/lesz érettségim továbbtanuláshoz csupán a 4 alap illetve a 2 plusz kell amit az egyetem megkövetel. De van 2 plusz érettségim, azokat be kell írnom? (Megvannak az alaptárgyak plusz amit a suli követel, de a kéttannyelvű miatt van 2 "fölösleges" tárgyam, és lehet hogy rontatnának az átlagon, ami ugye pontot ér)

2015. jún. 2. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem ronthatja az átlagodat semmilyen formában. Teljesen tisztában vagy a pontszámítás menetével?


A felvételi pontok a két felvételi tárgy eredményeiből vannak, az ugye tiszta sor.


A tanulmányi pontok fele a matek, magyar, töri, nyelv, term.tud. érettségik százalékos összegének 5-öde (max. 100 pont). Nem az összes érettségi átlaga!


Ha több lehetőség van valamire (pl. több lehetséges felvételi tárgy, több nyelvi érettségi), akkor a jobban sikerültet számolják automatikusan.


Amúgy nem kell beírnod, ha nem szeretnéd, de végzés évében nem is kérik tőled, hogy írj be bármit is, mert mikor jelentkezel, még nincs eredményed. Amikor meg beadod pótlólag, akkor ők a másolat alapján beírnak mindent.

2015. jún. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A természettudományos érettségis dolog még szerintem nem él ebben az évben, mert sok embernek nincs olyanja.

Köszönöm! Ezt nem tudtam hogy akkor 5 tárgy átlagát számolja mindenképp, nem az összesét.

2015. jún. 2. 19:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Valóban, az még csak terv, egyelőre csak a tanulmányi pontok másik felébe kell beleszámolni egy term.tud. tárgy év végi jegyeit.
2015. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!