Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emberi erőforrások szak /...

Az emberi erőforrások szak / HR női irány?

Figyelt kérdés

Nem igazán látok bele és azt se teljesen értem, hogy mi egy Hr-es feladata.


Mennyire női munka?



2015. jún. 3. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Semennyire. Nők és férfiak is egyaránt űzik, a sztereotípiák szerint a céges világba, üzleti életbe inkább egy férfi illik bele, de nagyon sok női HR-es is van.


A HR-es foglalkozik többek között a toborzással és kiválasztással (azaz az állásra jelentkezők közül kiválasztja azt, akit felvesz a munkahely), ehhez pszichológiai és egyéb teszteket használ, ezen kívül felméri, egy-egy pozíció és munkakör mit tartalmaz, miről szól, munkaköri leírásokat készít, tréningeket tart és javasol, foglalkozik még a munkahelyzettel, munkakörülményekkel stb.

2015. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2015. jún. 3. 19:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól is lehet vele keresni, változatos munka, és konvertálható a kapott tudás, így lehet munkát találni.
2015. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%
Itt magyarba a HR-sek 90%-a nő,előzetes HR végzettség és tapasztalat nélkül.Nekem több lányismerősöm HR-es előzetes HR végzettség és tapasztalat nélkül.Van nemzetközi kapcsolatok szakértő,ruhaipari mérnök stb...a tudás nem számít.De ha nőnek születtél,akkor még a felvétel is egyszerű csak kisgyereked kell,hogy legyen,máris 10 többletpont a felvételinél,hogy biztosan felvegyenek ha mégis HR papírt szeretnél.Ha férfinak születtél,akkor hallgathatod,hogy a nők mindig mindenben hátrányban vannak, ami azt jelenti a valóságban,hogy előnyben.Sőt,még a külföldi rokonokat is meg tudod nevetettni,ha elmondod,hogy zajlanak a dolgok Magyarországon.Én már sok éve keresek állást HR-t végeztem,a volt fiú csoporttársak már rég külföldön vannak ANgliában,Németországban,csak a lányok kaptak jó állást.Az elmaradott,konzervatív magyar gondolkodás szerint,a HR az női terület,így jobb ha elkezdesz nyelveket tanulni,hátha elmehetsz Angliába mosogatni HR-es végzettséggel,ha nem nőnek születtél.
2015. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Tanácsadó cégeknél Beck and Partners stb. 10-ből 9 nő,és 10-ből 9 HR végzettség nélkül.Itt így működnek a dolgok.A nők mindig mindenben hátrányban vannak,ami a valóságban azt jelenti,hogy előnyben. Nem véletlenül magasabb a női várható élettartam 8-10 évvel.
2015. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%
"Semennyire. Nők és férfiak is egyaránt űzik, a sztereotípiák szerint a céges világba, üzleti életbe inkább egy férfi illik bele, de nagyon sok női HR-es is van." Ez igaz is,férfi HR Generalistak is vannak,kb. 5%ban,a HR vezetők majdnem 100%a nő.
2019. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!