Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen (2015-ös) érettségi...

Ilyen (2015-ös) érettségi százalékokkal gyógyszerészetire mennyi az esélyem?

Figyelt kérdés

biosz emelt írásbeli: 62%

kémia emelt írásbeli: 42%

angol közép: 97%

matek közép: 92%

töri közép: 90%

magyar közép: 90%


A közép szóbeliket körülbelül max-pontosra számoltam , úgy adtam hozzá az írásbelihez őket . Angol érettségit még tavaly megcsináltam. Valamint végig kitűnő voltam az iskolában.


Felvi kalkulátor szerint 27 pont kéne kémia szóbelin és 38,5 kellene biosz szóbelin, hogy 400 pontom legyen. Ezek mennyire teljesíthetőek?

Illetve mennyi lesz a ponthatár várhatóan gyógyszerészetin? (pl. debrecenben)

Csökkenhet 400 pont alá? :D


2015. jún. 4. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
400 alá nem csökkenhet az államilag finanszírozott képzés.
2015. jún. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van. Viszont ha tanulsz, akkor jobb szóbeli eredményeket is elérhetsz, és 400 fölé kerühetsz.
2015. jún. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

400 alá nem fog csökkenni, szóval tanulj még a szóbeliig és remélhetőleg sikerülni fog

nyelvvvizsgád nincs?

2015. jún. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
van nyelvvizsgám, de mivel 2 emeltet csinálok és feltételezem ,hogy 45% mindkettőből meglesz ezért a vihető plusz pontjaim száma (100) az megvan (emelt 45%-okért +50 +50 jár )
2015. jún. 4. 17:11
 5/7 anonim ***** válasza:
19%
Az előttem szólóknak mondom, miért ne mehetne 400 alá, attól, mert ez a központi ponthatár, még mehet lejjebb. A ponthatárokat nem számolják, hanem megvan a kapacitása az adott szaknak és annyi embert vesznek fel, így ha soknak kevesebb van, de nincs annyi pontja, simán felvehetik, és fel is fogják mert az egyetem pénzt kap értük, tavaly is volt olyan, hogy csökkent valami a központihoz képest
2015. jún. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"attól, mert ez a központi ponthatár, még mehet lejjebb"


- Igen, épp ezért hívják központi ponthatárnak... szerinted akkor dísznek van, ha amúgy nyugodtan alá lehet menni? Államilag támogatott képzés csak ettől lehet.

De ha volt ellenpélda, akkor mond meg, melyik volt az.

2015. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A központi ponthatárról annyi a véleményem, hogy mi értelme van például megszabni egy orvosin 380 pontot, hogy aztán 400 körül legyen, vagy afelett jóval. Aztán mi lesz? Tavaly 4 pont emelésért palávereztek az emberek a Corvinuson, akkor itt majd 20-30 pontért nem fognak? Eddig is megvoltunk központi ponthatár nélkül, most is csak egy pofon a kakinak, nem ad több információt.
2015. jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!