Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 100%-os szóbelit szeretnék...

100%-os szóbelit szeretnék érettségin egy tárgyból, asszem erre adják a dicséretet, számíthat a szimpátia?

Figyelt kérdés

100%-os szóbeli , hogy érhető el?

Mennyit számít a szimpátia?

Vagy ha nem úgy adom elő a kihúzott tételt, ahogy a tanár azt leadta?

Ilyen és ehhez hasonló tapasztalataitokat várom válaszban , köszönöm előre is



2015. jún. 5. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Másnak a tapasztalata egyáltalán nem releváns a te szempontodból. Úgy érhető el, hogy mindent tudsz, mindent helyesen mondasz és összefüggően, logikusan, hiánypótló kérdések nélkül. Lehetőleg úgy add elő, ahogy a tanár leadta, mert mindenkinek a magáé a 100%. És számíthat ha szimpátia, ha utál a tanár, fel fog tenni kiegészítő kérdést, ami miatt levonhat egy-két pontot. A dicséretnek semmi jelentősége, ez csak tízmásodperces dicsőség, nem kerül bele a bizonyítványba.
2015. jún. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor gáz van,mert nincsenek a tanártól tételeim.
2015. jún. 5. 13:12
 3/6 anonim válasza:

Emelt vagy közép?

Középnél elég fura, ha nincs tételed a tanártól. Lényeges hogy szeressen téged és látható legyen, hogy te érted és szereted azt a tárgyat, és persze tudd is. Akkor meg lehet a száz százalék.

Emelet esetében mindent ki kell dolgozni és határozottnak kell lenned. Én egy picit meginogtam a kémián, de azonnal tudtam korrigálni és meg lett a száz százalék a szóbelin. Nem baj ha benyögsz pár latin szót, vagy szakkifejezést, amit a tanár ismer.

Egyébként tényleg semmi értelme annyit ad hozzá, hogy nagy önbecsülést kapsz tőle, és írhatod ide a kommenteket... Semmit nem számít.

2015. jún. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A dicséretet a bizottság adja, és nincs rá semmiféle szabály, hogy miért.

Nem a szimpátia számít, hanem a tudásod és a feleleted, hogy mennyire tartod magad a tételhez, mit mondasz el róla, milyen felépítéssel, milyen szakkifejezésekkel stb.

2015. jún. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
közép ,de az igazsághoz tartozik,hogy annyi buta forrás van az interneten,hogy én mindjárt meghülyülök
2015. jún. 6. 13:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Például milyen buta forrást találtál? Mindenesetre az oktatas.hu a nem buta forrás. Az eduline-ban nem lehet megbízni, iskolák honlapjaiban sem, mert azok elavultak lehetnek.
2015. jún. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!