Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek el lehet helyezked...

Szerintetek el lehet helyezkedni FOKSZ elvégzése után?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy ezt csak akkor érdemes elvégezni ,ha utána alapképzésre is szeretnék jelentkezni.Sőt olyat is hallottam, hogy azokra a helyekre ahova felvesznek FOKSZ után, oda anélkül is felvennének, hisz ez OKJ. Szerintetek mennyiben lehet valami ilyesmi igaz?
2015. jún. 6. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézd, ez gyakorlatilag, ahogy te is mondtad, egy OKJ-nak megfelelő szintű valami. A kettő között a különbség az, hogy az OKJ nem fogyasztja az állami féléveidet, a FOKSZ pedig igen, viszont számos szaknál ha FOKSZ-ra jártál, bizonyos kreditszámot automatikusan megadnak, ha ugyanoda mész alap/osztatlan képzésre. Csak ennek ugye az az ára, hogy (ha azt nézzük, hogy egy átlag FOKSZ képzés 2 éves) a 12 félévedből 4 lemegy, és már csak 8 marad, ami max. egy alapképzésre elég, mesterre már semmiképp. Ezt kell mérlegelned.
2015. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De legalább ezzel megtanulod az alapokat és utána lesz mire építeni. Legalábbis én is vagyok vele. Meg így meglátod, hogy egyáltalán fog-e tetszeni az, amit tanulsz.
2015. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Melyik szakirány ?
2018. júl. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!