Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miből marad ki az, aki nem...

Miből marad ki az, aki nem Budapesten, hanem egy megyeszékhelyen jár egyetemre?

Figyelt kérdés
2015. jún. 7. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Sok átkozódásból. :D
2015. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ùgy úgy.:)

Lemarad a csövesektöl büdös villamosokról.

A szép dolgokra meg egyébként sincs egy átlag sudentnek pénze.

2015. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vizsgáról elkésés biztos kimarad az életéből a metrópótló buszok miatt...
2015. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Napi több órányi utazásból...
2015. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az életből. Én Veszprémbe jártam egyetemre, de olyan ritka unalmas, sokszor halott városban már rég voltam. Állítólag régebben nem ilyen volt, de engem minden téren a jelen érdekel és nem a múlt. Most Pestre járok okj-ra és sokkal jobban érzem magam. Több a lehetőség: gyakorlati hely, melóhely, kajálda, tankönyv bolt, stb. Igaz, hogy vannak csövesek és kéregetők, de Vp-ben is voltak. Sőt, már szerintem az egész országban.

Sopronról hallom még, hogy szeretnek odajárni az osztrák határ közelsége és a normális egyetem miatt. Ott ugyanis nincs a beugró beugrójának is beugrója és egyéb nyalánkságok, mint a PE-n.

Ha külföldre akarsz menni, akkor pedig a legkönnyebb egyetemet válaszd, amit biztos elvégzel. Úgysem sokan ismerik a magyar intézményeket. Talán 2-őt ha fel tudnak sorolni a SE-n kívül. Sógornőm is egy nevesincs helyen szerezte a diplomáját itthon, mégis jó pozíciót kapott egy neves osztrák cégnél. Sőt, már másik helyről is kapott ajánlatot. Unokatesóm pedig a sokat szídott GDF-en végzett infót, mégis van állása és nem is akármilyen.

2015. jún. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Semmiből -
2015. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

#5: Ennyi marhaságot. Ha valaki külfödre akar menni 2 út van, vagy igen, mint tanácsoltad, végezzen el valami fost, mert úgysem ismerik, aztán lehet belöle diplomás technikus, vagy ha a képességei engedi, elmegy a müegyetemre,ösztödijjal kimegy erlangenbe vagy karlsruhe-ba aztán viszi is valamire. Ez az egyetlen érv a föváros mellett. Elhiheted, én próbáltam mindkettöt.


Az életböl? Hát kinek mi az élet. Vagy tanulni megy vagy bulizni. Veszprémtöl 8 km a Balaton. talán 15 Balatonfüred. Apuci vesz vitorlást, le lehet menni füredre és élni. Na ez az élet, nem pedig Budapesten szittyózni, meg szívni a szmogot. Bár valahogy kell a gyengébbeknek szelektálódni.

2015. jún. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Marhaság az, amit te írsz. Ráaádsul még szöveget értelmezni sem tudsz rendesen, bár ebben az országban nem lep meg.

Ki a fene mondta, hogy "diplomás technikusok" és nem vitték sokra a GDF-es, EKF-s ismerőseim? Mind jól keres és elismert szakember. Tehát vitték valamire. Pedig itthon sokak szerint "fos" iskoláról van szó.

Buliról szó nem volt. Gyakorlati helyről és munkalehetőségről beszéltem. Balaton meg nem hat meg. Drága és nem is szép. Attól pedig senki nem lesz gyenge,hogy a fővárosban tanul. Ekkora marhaságot már rég hallottam.

2015. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az EKF-ről nem tudok nyilatkozni. A C# jegyzetük jó azt tudom. A fost általánosságban mondtam, így valószínű neked nem erősséged a szövegértelmezés.

De ha már itt tartunk, 2000 környékén a GDF igen is fos volt. Most nem tudok nyilatkozni, és nem is érdekel. De kutyából nem lesz szalonna.


A lényeg az volt, hogy a BME-t ismerik kint mivel vannak kinti kapcsolataik. (hozzáteszem nem voltam BME-s és utálom is ami ott megy de ez tény)


A többivel meg mit lehet keresni németeknél? Elmehet az ember közvetítővéghez, aki beteszi 40-45 ezer EUR bruttora, ami egy jól fizetett technikus. A mérnök átlag Bachelor-rel 54 ezer köről van, Masterrel több. Persze ez mozog tartományonként, városonkánt. Van mérnök 35 ezerrel is meg 85-tel is.


Az életről írtál. Konkrétan erre reagáltam, nem a gyakorlati helyekre, melóra. Ebben nem vitatkozom.

Bár a vicc az egészben, hogy én mindet más megyeszékhelyen szereztem meg, majd tapasztalattal tudtam pestre menni, ahonnan vágtak is egyből külföldre.


Az megy hogy a Balaton téged nem hat meg a lőtéri piros kankutyát nem érdekli. A parsztokat sem akarom meggyőzni hogy milyen érdekes a villamosság.

2015. jún. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még annyi a jól fizetett technikuhoz, hogy a volt cégemnél akkor kezdtem el gondolkodni hogy mi is van, amikor bár a munka igényes volt, de a 2. német mondta hogy neki nem kellett a sok nyűg a diplomával, csak technikusit csinált. A 3. meg azt mondta hogy mindent csak a praxisban tanult meg, nincs technikusia sem. És ugyanúgy szoftver-üzembehelyező mint mi meg a lengyel diplomások (némelyik masterrel).
2015. jún. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!