Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem...

Az első évemet közgazdaságon kezdtem, utána mentem át mezgőgazdaságra, sajnos megbuktam...

Utána mentem át egy sima érettségire, a 10. Meg is van, ám most is megbuktam.

Annyira nem megy az érettségi 5 éve szenvedek vele. :(

És a napokban gondolkoztam hogy mi lesz így belőlem? Kezdjek szakmát tanulni? Vagy munkát keresni? Ám a munka sem olyan egyszerű mivel az érettségizett embereket keresik, ha éppenséggel nem azt, akkor akinek van tapasztalata. :(

Tudtok tanácsot adni? Mi lenne a legjobb megoldás?

A válaszokat köszönöm! :)



2015. jún. 10. 10:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
19L
2015. jún. 10. 10:16
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi az oka a bukásnak, miért szenvedsz ennyire? Nem megy a tanulás, esetleg úgy érzed, tanulási problémáid vannak, vagy csak lusta vagy, nincs meg a motivációd?
2015. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
47%
19 évesen 5 év óta hogy szenvedhetsz az érettségivel?
2015. jún. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem megy, igen,5 éve.
2015. jún. 10. 10:56
 5/11 anonim ***** válasza:
De mindegyik tárggyal gondod van, vagy csak speciálisan valamelyikkel?
2015. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnsz egy sötét gyökérnek, megmondom őszintén. Elég, ha megnézzük, hogy tudsz normálisan, nyelvtani hibák nélkül, világosan fogalmazni. Itt a GYK-n az emberek 80-90%-a ennek nem tud megfelelni, és csak odahány a képernyőre egy csomó betűt. És sok közülük állítólag értelmes, felnőtt, esetleg diplomás ember...

Szóval ezek alapján nem értem, mi nem megy az érettségivel kapcsolatban. Ahhoz nem kell Einstein-nek lenni, nem várnak annyira sokat.

2015. jún. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tanulj, tanulj, tanulj. A párommal pont ma beszéltük, hogy egyszerűen képtelen egyről a kettőre jutni. Hiába a munkatapasztalat, hiába minden, érettségi nélkül maximum segédmunkára veszik föl, 120 nettónál ha megfeszül se tud többet keresni. Feketén igen, csak úgy meg nem akar. Most estin fut neki az érettséginek, de ahogy belegondolok, nem tudom, hogy tudja majd letenni. 6-3-ig dolgozik, és ez után f4-f9 suliban ül, másnap reggel meg 6-ra megy dolgozni.. nagyon nehéz, ha nem lehetetlen. Én biztos nem bírnám.

Szóval addig nyomd, amíg lehet. Szánj időt a tanulásra. Kérdezz a tanártól, ha nem érted. Újra és újra. Egyszerűen muszáj, hogy legyen érettségije az embernek, anélkül esélyed nincs a mai világban.

2015. jún. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most ez vagy orbitális kamu vagy egy született tehetség vagy akinél 13 évesen valami félrecsúszott, mert 13 éves korodra, hogy kerülhettél érettségi közelébe?


Szerintem végtelenül lusta vagy csak. Szedd össze magad és tanulj

2015. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kamu? Dehogy kamu. 2010-ben ballagtam. Idén végeztem volna, úgy alapjáraton is, mivel legelsőnek NYEK-es voltam, ami 5 éves.

Egyszerűen nem tudom magam rávenni hogy tanuljak. Most is, megint elúszott egy évem.

De már nagyon bánt,hogy ennyire hanyag voltam.

Volt egy kisebb műtétem is, pánikbeteg is vagyok, néha az utcára alig merek kimenni. Ez nem mentség, szentigaz,de megnehezíti a helyzetem.

Újságíró szeretnék lenni, de nagyon nehéz magam rávenni a tanulásra.

2015. jún. 10. 13:54
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz helyzetben vagyok, az iskolát feleslegesen fizetjük.

Az ablakon megint kirepül 20.000 forint.

Édesanyám hallani nem akar arról hogy ott hagyjam az iskolát.

Legszivesebben visszaforgatnám az időt, helyre hoznék mindent.

De most akkor folytassam? Vagy kerítsek szakmát?

De ez sem egyszerű, ma 4 iskolába telefonáltam be, de telt osztályok vannak. Van 2 ami még úgy jó is lenne, de az egyik Nyíregyházán van a másik Böszörményben, nos, a távolság nem is aggaszt, viszont a bérlet plusz pénz.

2015. jún. 10. 14:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!