Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak 22...

Milyen lehetőségeim vannak 22 évesen, középszintű érettségivel, OKJ-s tanfolyammal? Milyenek a kilátások ennyi idősen?

Figyelt kérdés

3 éve érettségiztem, és emeltem nincs...érdemes lenne visszamenni emeletezni és elkezdeni főiskolát/egyetemet, vagy 22 évesen már késő? Jelenleg dolgozom, de nem tervezem hogy innen megyek nyugdíjba, még pár hónapot maradok. Hiba volt azelőtt csak közepet letenni, már belátom, főleg hogy most már kb. havonta változtatnak a felsőoktatásban is... Mindig is úgy terveztem hogy tovább tanulok gimnázium után, de sok dolog közbejött a gimnáziumi évek alatt, és nem úgy alakult...Legfőképpen tényleg az érdekelne, hogy érdemes-e még belevágni, akár levelezőn is? Per pillanat csak egy OKJ-s szakmát mondhatok magaménak, de ezzel nem szoktam dicsekedni, mert nincs mire, bár tény hogy ahhoz képest hogy mekkora fos egy OKJ (tényleg az) elég sok meló volt benne.


Főként sorstársak/kortársak véleménye érdekelne.



#továbbtanulás #érettségi #felvételi #továbbtanulás lehetőségek
2015. jún. 10. 17:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
* emeletezni helyett emeltezni
2015. jún. 10. 17:57
 2/16 A kérdező kommentje:
Illetve angol középfokú nyelvvizsga folyamatban van, később még németet és egy harmadik nyelvet szeretnék, előbbit középfokig legalább.
2015. jún. 10. 17:59
 3/16 anonim válasza:
100%

Én ugyan ebben a cipőben járok, szó szerint a te sztorid, nekem gépésztechnikusi okj-s szakmám van. A különbség annyi, hogy én elmentem érettségizni ebben az évben, nem lett túl jó, sőt kifejezetten rossz lett, szóval nem lesz ídén fősuli. Jövőre jelentkezek újra, elmegyek érettségizni, és még előtte akarok egy nyelvvizsgát. 23 évesen fogom kezdeni a fősulit ha mind

minden jól megy, azt hozzáteszem hogy nappalin szeretném megcsinálni.

2015. jún. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy érdemes! Én 27 éves vagyok, most fogok diplomázni. És messze nem én vagyok a legidősebb a szakomon!

Gondolj bele, oké, három évvel később kezded el, de az életed nagy része még így is előtted van! :)

2015. jún. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#3/4: Igen, ha belehúztam volna, idén is mehettem volna érettségizni...de ez marad jövőre, szintén 23 évesen :)

Nappalira mennék én is a legszívesebben.


#4/4: Alapszakos diplomád lesz? Megkérdezhetem, hogy milyen szakon tanulsz, és melyik főiskolán/egyetemen?

A "kifutok az időből" aggódás mellett a másik amitől tartok hogy majd rangidős lennék a szakon, de akkor ahogy írod, még ettől sem kellene tartanom :)

2015. jún. 10. 18:34
 6/16 A kérdező kommentje:
És köszönöm a választ mindkettőtöknek :)
2015. jún. 10. 18:34
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne már késő 22 évesen egyetemre járni? Ilyen kérdéseket nyugati országokban még nem is láttam, csak itthon írnak ilyen hülyeségeket. 22 évesen akár még az orvosit is el lehet kezdeni. Ez nagyon fiatal kor. Nemcsak a 18 éveseké az egyetem. Ez valami hülye beidegződés nálunk. Sőt, szerintem még jobb is ha valaki 20 felett kezdi. Ők már talán komolyabban veszik és nemcsak buliznak anyuciék pénzéből. Sajnos elég példát láttam erre.

OKJ meg nem egy fos, legalábbis nem mindegyik. Ezt kikérem az ápolók, mentősök, fogászati/gyógyszertári asszisztensek, mérlegképes könyvelők, pékek, szakácsok, cukrászok nevében is. Nem mehet mindenki egyetemre. Sőt, ahogy sok végzettet elnézek, nem is kéne, hogy ennyien szerezzenek diplomát.

De ha valaki úgy dönt, hogy szerez, akkor ahhoz sosincs késő. Hisz egy magára valamit is adó ember, az addig képzi magát, amíg ereje és/vagy pénze futja. Nem egy embert ismerek, akik 30, sőt 40 felett kezdik az egyetemet. Sőt, sokan teljesen más szakon, gyakorlatilag újrakezdik az életüket. Hozzájuk képest egy 22 éves nem tudom mit problémázik a kora miatt. Még csak 4 éve nagykorú.

2015. jún. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én 23 éves vagyok, hasonló helyzetben. Én ugyan jelentkeztem, de szerintem nem lesz elég pontom egyetemre meg amúgy sem tudomn mihez kezdjek... Jelenleg teljesen kilátástalannak látom a helyzetem. :( Félek, hogy túl idős vagyok, stb... De néha azzal vígasztalom magam (ahogy az előző is felhozta), hogy más országokban ilyen korban az ember még csak 1-2 éve nagykorú... :)
2015. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Itt is csak 4 éve vagy nagykorú, az semmi. Elmondom nektek, hogy én nappali tagozatos hallgató voltam, de nem egy 30 körüli szaktársam volt. Sőt, 3-an 40 felettiek voltak. Most pedig okj-ra járok, ahol én vagyok az egyik legfiatalabb (26). Jóhogy már otthonkát ne vegyek, mert elmúltam 20.
2015. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem az a baj, hogy mit gondolnak rólad az egyetemen vagy hogy idősnek érzed-e magad. Legalábbis nálam nem. Hanem az, hogy minnél előbb kezdi valaki az egyetemet, annál előbb kezdheti építeni a karrerjét, esetleg több pénzt keresni, előbb lehet önálló, előbb lehet háza, autója vagy akármi amit akar. Engem inkább ezek aggasztanak.
2015. jún. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!