Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a különbségek a gépész és...

Mik a különbségek a gépész és energetikai mérnök között?

Figyelt kérdés
Ebben az évben érettségiztem, BME-re adtam be a jelentkezést energetikai-(420) és gépészmérnök(390) szakra.Úgy tűnik olyan 430 körül lesz a pontom, ezért a kettő között kellene döntenem, végül melyiket írom előre. Rajzolástól félek még sosem csináltam műszaki rajzot.Programozni sem tudok, azt érdemes lenne nyáron elkezdeni?Fizikából és matekból jó vagyok. Emelt fizika 72% közép matek 83%

2015. jún. 14. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Programozni fölösleges emiatt elkezdened, 2 félévnyi nagyon alap programozgatás lesz csak (gépészen, de gondolom energetikán is), de minden szükséges dolgot megtanítanak, egyáltalán nem vészes. Műszaki rajz is mindkét szakon van, bár tény, gépészen jóval több - és szintén az alapoktól nagyon jól megtanítják, fölösleges félni tőle, ha van térlátásod és képes vagy néhány egyszerű szabályt követni, akkor könnyű.


Azon gondolkodj el, hogy a fizikának melyik területei érdekelnek jobban. Ha a hőtan-áramlástan részét szereted, érdekel az atomenergetika, akkor energetikai mérnököt rakd előre. Ha inkább a mechanika fekszik, vagy érdekel a géptervezés, gépgyártás, akkor gépészmérnököt jelöld. Persze mindkét szakon ezek mindegyikébe bele fogtok kóstolni és még sokkal-sokkal több mindenbe, de nem mindegy, mi az, ami a legfontosabb a szakon.

Egyébként érdemes megnézned, hogy milyen szakirányok közül lehet majd az egyes szakirányokon választani:


Energetikán van atomenergetika, épületenergetika, hőenergetika, villamos energetika, vegyipari energetika.


Gépészen van géptervezés, gépgyártástechnológia, épületgépészet, anyagtechnológia, folyamattechnika és gépészeti fejlesztő.

2015. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, az igazság az, hogy amit eddig megismertem fizikából az nem elég még ahhoz, hogy el tudjam dönteni melyik része is érdekel jobban.
2015. jún. 17. 03:03
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként meg azt mondták nekem hogy egy energetika bsc után lehet menni gépész msc-re és fordítva is. Emiatt annyira rosszul csak nem választhatok.
2015. jún. 17. 03:03
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként neked van személyes tapasztalatod a témával kapcsolatban?
2015. jún. 17. 03:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen lehet menni. A gépészkaron belül gyakorlatilag mehetsz bármelyikre, csak néhány kirtérium tárgyat kell megcsinálnod, de ez a jövő zenéje.
2015. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyi tapasztalatom van, hogy gépészen vagyok végzős.
2015. jún. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!