Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy is van pontosan a felsőok...

Kacag kérdése:

Hogy is van pontosan a felsőoktatásba való felvételinél?

Figyelt kérdés

Ha teszem azt nem vennének fel az első helyre, akkor a következő helyeknél automatikusan hátrébb kerülnék, vagy mivel elértem a 2. hely ponthatárát, akkor felvennének? És ha esetleg az 5. helyre vennének csak fel mert annak értem el a ponthatárát, akkor lehet hogy oda nem kerülhetnék be, mivel csak 5.-nek jelöltem?

Légyszi segítsetek!



2015. jún. 15. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem számít ilyen szempontból a sorrend, tehát nem kerülsz amiatt hátrányba sehol, hogy esetleg nem elsőnek jelölted. A ponthatár egyértelmű dolog, ha elérted, és a sorrendedben nincs az adott szak előtt másik, amire szintén elérted, akkor fel vagy véve. Nincs olyan, hogy hátrébb kerülsz, mert nem elsőnek jelölted.

Ha nem vesznek fel az első helyre, akkor oda vesznek fel, amelyik a sorrendben a következő olyan, amire elérted a ponthatárt.

2015. jún. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sokadszor fordul már elő a kérdés, nehezen hiszem, hogy még mindig nem érthető. Mindegy, hátha most már menni fog.

A sorrend csak neked szól. Te tudod meg az OH (vagy hogy hívják most épp az ezzel foglalkozó intézményt). A főiskola vagy egyetem nem tudja, hányadik helyen jelölted meg a szakot és nem is érdekli.

Felállítasz egy sorrendet: ez amolyan kívánságlista a részedről, hogy hová szeretnél bejutni. Ha az első helyre megvan a kellő pontod, bejutottál, csodás. Ha nem, akkor folytatódik a vizsgálódás: megvan-e a pontszám a második helyre? Ha megvan, oda mész. Ha arra sem, akkor megnézzük, megvan-e a harmadikra - így megy végig a játék. Ha csak a hetvenhatodik helyre elég a pontszámod, akkor oda fogsz bekerülni, függetlenül attól, hogy előtte volt 75 másik szakod megjelölve.

Azzal a módszerrel, amit te mondtál, nem lenne értelme a jelentkezési sorrendnek, hiszen ha az első helyre nem vesznek fel a pontszám hiányában, a többire sem fognak, hiszen azokat nem az első helyen jelölted. Akkor meg miért jelölsz meg több szakot?

2015. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az előzőek mondták, kiegészítve azzal, hogy természetesen az 5. helyről is bejuthatsz, ezért is jelölhetsz meg valamit az 5. helyen.


Viszont van, ahol számíthat a sorrend, de az már speciális eset, valószínúleg nem is érint Téged: Úgy tudom, hogy vannak olyan egyetemek (pl. Károli Református Egyetem), ahol csak akkor vagy jogosult bizonyos ösztöndíjakra, ha elsőként jelölöd meg a szakot. Viszont ha nem oda mész, hanem pl BME-re, akkor nem kell, hogy emiatt fájjon a fejed, mert ott meg ha meggebedsz sem kapsz első félévben ösztöndíjat :D (tanulmányit)

2015. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem számít a sorrend.


"hanem pl BME-re, akkor nem kell, hogy emiatt fájjon a fejed, mert ott meg ha meggebedsz sem kapsz első félévben ösztöndíjat :D (tanulmányit)"


Akármelyik utolsó, semmitérő egyetemen is furcsa lenne a tanulmányi ösztöndíj első félévben. Mi alapján adnák?

2015. jún. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as: ez teljesen hülyeség. Az ösztöndíjak nem függhetnek attól, hogy hányadikként jelölsz egy szakot. Tanulmányi eredmény, hátrányos helyzet, szociális helyzet, szakmai tevékenység befolyásolja csak, függően attól, milyen típusú ösztöndíj. Az utolsó pedig jól mondja, első félévben sehol sem kapsz tanulmányi ösztöndíjat.
2015. jún. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Huh köszönöm a válaszokat, most megnyugodtam. :)

És ha mondjuk 15<30 fő van megadva egy szakon, az azt jelenti, hogy max 30 ember vesznek fel?

2015. jún. 16. 23:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, azt jelenti :)
2015. jún. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elméletben. Gyakorlatban úgy láttam, hogy bizonyos rugalmasság van pl. egy egyetem egy bizonyos karán belül. Előző tanévben volt olyan szak, ahova a max. felvehetők száma 10 volt és 14-et vettek fel.
2015. jún. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!