Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség! Van így még esélyem...

Segítség! Van így még esélyem bekerülni az ELTE-re?

Figyelt kérdés

Környezettanra jelentkeznék, a ponthatárok az elmúlt években valamivel 300 felett voltak. Nekem most jó esetben lesz 250.

Viszont: a jelentkezések csökkenő statisztikát mutatnak, az 55 férőhelyből tavaly is csak 42-t vettek fel, és előtte sem sokkal többet, 57-et. Ha most is hasonló számú lesz a jelentkezés, bekerülhetek a 240-250 pontommal? Első helyen jelöltem meg, majd második helyen az önköltségeset.


2015. jún. 16. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


2015-ben azoknak, akik alap- vagy osztatlan képzésre jelentkeznek, legalább 280 pontot kell gyűjteniük az emelt szintű érettségiért, nyelvvizsgaért és az OKJ-s végzettségért kapható pontokkal együtt, de a más jogcímen járó többletpontok nélkül. A felsőoktatási szakképzéseken 240 a ponthatár, ebbe csak az emelt szintű érettségiért járó pontokat lehet beszámítani. A mesterképzésre jelentkezőknek 100-ból minimum 50 pontot kell elérniük.



Úgy látom ez az információ valahogy kimaradt neked.

2015. jún. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2012-ben 240 is volt a ponthatár, mondjuk azt elfelejtettem hogy most 280-ra emelték. Alapvetően 300 felett kalkuláltam én is, csak hát nem jött össze.
2015. jún. 17. 00:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát de az mindegy, hogy régebben mennyi volt. Most ez van. Megértem én, hogy nem jön össze mindig. Nekem sem jött össze (mármint bejutni a képzésre, nem a minimum ponthatár). Csak az ilyenekben jó tájékozottnak lenni.
2015. jún. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még amikor beadtam a jelentkezést, szerintem tudtam hogy annyi a minimum, de akkor még legalább 300 pontra számítottam magamtól. Aztán most hogy nem jött össze, végső esetre számolgattam az esélyeimet, és kiment a fejemből. Maximum még 278 pontom lehet, aminek nincs esélye, de az se lenne elég úgyhogy ez van. Majd jövőre.
2015. jún. 17. 00:52
 5/5 anonim ***** válasza:
240-250 ponttal érvénytelen a jelentkezésed. Sajnálom.
2015. jún. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!