Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen hátrányom lehet, ha...

Milyen hátrányom lehet, ha nem tudok idegen nyelven beszélni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdés, hogy kötelező-e a nyelvvizsga megszerzése? Általános iskola 1. osztályától tanulok angol nyelvet. Sajnos nem nagyon értem, a szavak kimondásánál megbotlik a nyelvem... (magyarul tisztán, érthetően beszélek!!)Nem értem az angol nyelvtani szabályokat. Utálom a szavakat magolni minden délután suli után. Az átlagom angolból közepes, minden másból jobban teljesítek! A reál tantárgyak felé hajlok inkább, ez úton szeretném folytatni tanulmányaimat, viszont következő suliban 2 nyelvet kell tanulni, megpróbálom a németet, hátha értelmesebb egy kicsit a kiejtése meg a nyelvtani szerkezete. Az elegendő ha elégségesre leteszem az alapfokú nyelvvizsgát?

2015. jún. 17. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:
41%

Nem kaphatsz diplomát. Bár nem is kéne annyi embernek.

Ha ennyire nem megy az angol, akkor hagyd a fenébe vagy keress normális tanárt. Én sem nekik köszönhetem a nyelvvizsgámat. Legfeljebb a magyar akcentust és a gyenge beszédkészséget. De nem baj, a lényeg, hogy nyelvtanból jó vagyok. Az kell külföldön, nem a beszéd. Szóval, ha teheted, akkor normális, lehetőleg anynyelvi tanár.

Vagy esetleg megpróbálkozhatsz másik nyelvcsaláddal is. Pl. a magyaroknak könnyű kiejteni a japánt, a kínainak pedig alig van nyelvtana. A német kiejtése valóban logikusabb, akárcsak a nyelvtana.

2015. jún. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Alapfokú nyelvvizsga (és azzal egyenértékű tudás) semmire nem jó. Ha tovább akarsz tanulni, minimum egy középfokúra lesz szükséged. Ha olyan pályát akarsz választani, ahol kommunikálnod kell külföldiekkel vagy esetleg szakirodalmat kell olvasnod, akkor tudnod kell angolul.
2015. jún. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!