Mi legyen a B terv, ha a gyógyszerészeti nem jön össze?

Figyelt kérdés
Már sok mindenen gondolkodtam, de nem tudom eldönteni. A ponthatár már most is magas a GYTK-ra, és nekem meg van még egy évem, és gondolom akkor még magasabb lesz :( Matekból nem vagyok túl jó, szóval mérnök vagy ilyesmi sem lehetnék...

2015. jún. 18. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudhatjuk helyetted, hogy mi érdekel, mit szeretnél min. 40 évig dolgozni. Egyébként kémiából is sokat kell számolni és az nem kevés van a gyógyszerészetin. De ha mindenáron az akarsz lenni, akkor vállalj állást és fizesd ki az előkészítőt emelt szintű bioszra, kémiára. És akkor lesz elég pontod. Ha meg nem, akkor legyél mondjuk gyógyszertári asszisztens.
2015. jún. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
azért a gyógyszerész meg a gyógyszertári aszisztens között van egy kis különbség....
2015. jún. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
asszisztens* bocs
2015. jún. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Van különbség, de nem kell mindenkinek az egyetemet erőltetni. A gyógyszerészhez reál tárgyakat is kell tanulni, nem is keveset. Nincs értelme évekig szenvedni a bejutással, majd utána a bennmaradással. Ha sikerül. Sajnos elég ilyet láttam, más szakokon is. Attól nem lesz valaki kevesebb, butább ember, ha szakmája van, nem pedig diplomája. Gyógyszertárit is azért javasoltam, mert hasonló, eü szakterület. De mondhattam volna ápolót is, abból van fősuli. Orvosi, fogorvosi viszont semmiképp.
2015. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
34%
persze teljesen igazad van. én is jártam de ott hagytam mert egyáltalán nem tetszett, utáltam, hülye voltam hozzá és a szüleim erőltették rám. annyi szerencsém van hogy az egész család vállalkozó és a papám egyik cégénél dolgozok! de én inkább azt mondom hogy SZAKMA. azzal többre mész hacsak nem egy jó ügyvéd vagy orvos lesz belőled! vagy esetleg vezérigazgató de ezekhez vagy sok pénz kell vagy szerencse, vagy ismerettség
2015. jún. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 termoxi ***** válasza:
100%
Nem értem, miért állsz így a dolgokhoz. Még van egy éves, és ez idő alatt fel lehet készülni a két emeltre nagyon jól. Ha a gyógyszerészeti az álom, akkor tessék csinálni!!
2015. jún. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Én is csak azt tudom javasolni, hogy ha nem vesznek most fel, DE nagyon szeretnél gyógyszerész lenni, akkor minden energiát fektess abba, hogy újra érettségizel az adott tárgyakból, hogy több pontod legyen, addig ingyenesen közbe el lehet végezni valamilyen lazább okj-s tanfolyamot, ha nem vagy még 23 éves (ugye ez a 'törvény' él még??)

Asszisztensinek semmi értelme sincs már, mert manapság alig vesznek fel valakit, nagyon megnézik, melyik iskolában végezted, én sajnos már csak tudom 30 (!!!!!) patika sikertelen próbálkozása után.

Az egyetemen nem kell annyira parázni a matektól, túl lehet élni, de sokszor fogod úgy érezni, hogy mindjárt megdöglesz, rengeteg áldozattal és még több kitartással jár, ha sikeres akarsz lenni. De megéri, ha igazán szereted ezt a szakmát!

Üdv. egy mindjárt gyógyszerész (túlélő)

2015. jún. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, és én is úgy gondoltam, h ha nem vennének fel, akk lehet újraérettségizek. Viszont én azt hallottam, h a GYTK-n is elég erős a matek. Nem azt mondom, h bukásra állok matekból (4-es vagyok), de azért elléggé félek tőle.
2015. jún. 20. 16:57
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sotés vagyok,egyáltalán nem nehéz a matek. :D

Csak tudj integrálni meg deriválni, de mint jó tanárunk mondta: "deriválni egy lovat is meg lehet tanítani".

Hajrá! :)

2015. jún. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként ne elégedj meg B tervvel, én sajnos elmentem a B tervemre de fél év után otthagytam és újrajelentkeztem!

Felvettek, életem legjobb döntése volt mert az csinálom amit mindig is akartam és nem egy bétervet...

Habár nehéz,megdöglünk de ha ott a célod ki kell tartani és meglesz a gyümölcse!

előző voltam

2015. jún. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!