Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenne lehetőségem pótérettségi...

Lenne lehetőségem pótérettségizni?

Figyelt kérdés

Röviden arról van szó, hogy idén jelentkeztem a Jogi karra, ahova vagy Angol vagy Töri emelt érettségi a jelentekezés feltétele.

Én még anno mikor érettségiztem csak középszinten csináltam mindent szóval most ez a dolog visszaütött .

Arra gondoltam, hogy ha van rá mód akkor esetleg pótérettségi időszakaban letenném az Angol emletet, mivel folyékonyan beszélek angolul ( Felsőf. nyelvvizsgám is van).

Van már egy diplomám is szóval nem vagyok új a felsőokattatás berkein belül, de megköszönném ha valaki elmagyarázná, hogy mennek ma a dolgok.



2015. jún. 18. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy pótérettségi időszak. Őszi, meg tavaszi érettségi időszak van, ekkor érettségizhetsz újra. Jelentkezned kell emelt szintű érettségire valamelyik tárgyból, amiért fizetned is kell majd. Leghamarabb ősszel érettségizhetsz.
2015. jún. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És hozzátenném, hogy így csak jövőre jelentkezhetsz megint.
2015. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem pótérettségi, hanem szintemelő. Akkor van pótérettségi, ha valaki önhibáján kívül nem tudott elmenni. Szeptember 5-ig jelentkezhetsz az őszi vizsgaidőszakra a megyei kormányhivatalban 25 ezer foint leperkálásával. Egyébként a felvi.hu-n tájékozódj a diplomával rendelkezők felvételijéről.
2015. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!