Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmában tudnék...

Milyen szakmában tudnék elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Jelenleg gimnáziumban tanuló lány vagyok. A pályaválasztáson gondolkodom, eddig volt egy határozott elképzelésem, de arról lebeszéltek. Nagyon szívesen elhelyezkednék a bűnügyben vagy a közigazgatásban, illetve érdekel a pszichológia is. Milyen egyetemet, szakot, munkakört tudnátok nekem javasolni? Esetleg olyat tudtok, ami a pszichológia és a bűnügy ötvözete? Az is fontos szempont, hogy el tudjak vele helyezkedni, és ne legyenek rosszak az anyagiak sem, tehát jól keressek vele. Előre is köszönöm!:)

2015. jún. 20. 19:46
 1/3 anonim válasza:
52%

Szia!

Bűnügy plusz pszichológia ötvözete a kriminálpszichológia. Pszichológiát kell tanulnod hozzá, ami 3+2 éves képzés, plusz utána még sok-sok év továbbképzés ami nem olcsó. Nem tudom, mennyire lehet ezen a pályán elhelyezkedni, de nem olyanra kell azért gondolni, mint Paula Zahn az ID csatornán. Elég kemény munka szerintem.

Közigazgatásban dolgozhatsz igazgatásszervező szak elvégzése után, ami a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen tanulható, vagy jogi diplomával. Elvileg a NKE közszolgálati ösztöndíjasokat próbálják minél gyorsabban elhelyezni a pályán, de nem biztos, hogy ez a gyakorlatban is megvalósul. Én is a jog és az igazgatásszervező között vacilálok amúgy.

2015. jún. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy kriminálpszichológia, itthon nem tanulható ebben a formában. Viszont lehet belőled "igazságügyi szakpszichológus", amire nagy igény van, sajnos kevés a szakértő ezen a területen, ezt egy rendőrökkel dolgozó szakpszichológus mondta nemrég egy előadásán, szóval elég aktuális és megbízható az információ.

Ehhez el kell végezned a pszichológia alapképzést (3 év), majd a mesterképzést (2 év), ami már szakirányos, és neked a klinikai szakirány lenne a legmegfelelőbb. Ezután már dolgoznod is kell, hogy a szakirányú továbbképzéseket el tudd végezni, szóval hosszú az út, és drága is.

2015. jún. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A nyomozón is gondolkodom, erről mit kell tudnom? Mennyire tudok vele elhelyezkedni? Nagyon kemény munka? Mi kell hozzá?
2015. jún. 21. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!