Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy orvosi laboratóriumi és...

Egy orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus mit csinál?

Figyelt kérdés
Milyen munkakörökben tud mozogni? Az alapképzés elég vagy szükséges a mesterképzés is hozzá?

2015. jún. 23. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Nem hinném, hogy létezik olyan alapképzés a világon, aminek a neve jobban körülírja, hogy mégis mit fogsz csinálni. Csak ismerni kell hozzá a diagnosztika és az analitikus szót.
2015. jún. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

melyik szakirány?


- a laborosok nyilván főként különböző vérlaborokban/egyéb laborokban.

- a kutatósok, nyilván kutatólaborokban főként.

- a képalkotósok meg főként radiológai osztályokon, vagy magáncégeknél.



Mesterszak az első kettőnek jobban van, pl. orvosi biotechnógia, vagy molekuláris biológia.


a képalkotósnak szakmán belüli nincs jelenleg Magyarországon, csak olyan ami inkább mérnöki/infós mesterszak.


Egyikhez sem kötelező a mester, a kutatónál szerintem illene elvégezni egy mestert is, de a máik kettőnél biztosan el lehet helyezkedni nélküle is.


Én képalkotós vagyok egyébként nálunk csak ez az egy szakirány van, úgyhogy erről tudok bővebben nyilatkozni. Ha kérdésed van nyugodtan írj itt, vagy privit is írhatsz ha az neked jobb.

2015. jún. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!