Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valahova tavaly 260 volt a...

Ha valahova tavaly 260 volt a ponthatár és valaki elérte a 260 pontot felvették? (többi lent)

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem , mondjuk jelentkeztek az adott szakra 50-en abból 17-et felvettek és 30 a keretszám, akkor akinek kerek 60 pontja volt azt is felvették?

Vagy ez hogy működik , iskola dönt arról,hogy kit vesznek fel hiába éri el a ponthatárt,akkor is,ha mondjuk beleférne a keretszámba?



2015. jún. 23. 22:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
kerek 260 pontja*
2015. jún. 23. 22:07
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem, a felvételi ponthatár évről évre változhat. Elmagyarázom:

Felvesznek egy szakra x darab hallgatót. Az oda jelentkezőket apontszámuk alapján sorbaállítják, és az x legjobb pontszámmal rendelkező nyer felvételt (ennél kicsit csavarosabb, nem első helyen megjelölt szakok, stb, stb).

Az x. ember pontszáma (tehát a legkisebb,a mivel még bejutottak) lesz a ponthatár.

2015. jún. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

jó de én látom,hogy 260 a ponthatár mondjuk tavaly annyi volt az adott szakra, jelentkeztek rá 50-en 17-et felvették

akkor most,akinek 260 pontja van azt már nem veszik fel hiába kerülne be????

2015. jún. 23. 22:14
 4/13 A kérdező kommentje:
hiába férne be a 30-as keretszámba?
2015. jún. 23. 22:15
 5/13 A kérdező kommentje:
b. zmeg tehát ugyanazt beszéljük, nézem a tavalyi statisztikát és 260 volt a ponthatár oda és mondjuk nem teljes keretszámmal indultak, nekem ez volt a kérdésem,hogy ha valaki eléri a 260 pontot bekerül-e,ha a keretszám engedi vagy az iskola dönti el,attól függetlenül is,hogy a keretszám engedi?!
2015. jún. 23. 22:18
 6/13 anonim ***** válasza:

Nagyon kíváncsi lennék erre a szakra, ahova 30-as keretszámmal 17 embert vettek fel, pláne 260 ponttal.

De még egyszer elmondom, nem a ponthatár határozza meg, hogy kit vesznek fel. Épp fordítva, a felvett hallgatók függvényében dől el, hogy mi lesz a ponthatár. Felvesznek annyi hallgatót, amennyit feltudnak, és aszerint határozódik meg, hogy mi a ponthatár. Ne úgy fogd fel ezt, hogy meghúznak egy ponthatárt, és aki átlépi, bekerül. Nem. Felvesznek x embert, és mintegy jelzésértékkel mutatják, hogy "ebben az évben akiket felvettünk legalább ennyi ponttal rendelkeztek"

2015. jún. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nincs olyan, hogy nem fér bele

a keretszámba.

Ha keretszámnál több jelentkező van, akkor az utolsó, létszámba még beférő pontszáma lesz a ponthatár. Ha az utána következőknek is ennyi pontjuk van, akkor megnézik, hogy intézményi keretszámból tudnak-e átcsoportosítani.

Ha igen, akkor keretszám feletti létszámmal indul el a csoport.

Ha nem, akkor eggyel csökken a pontszám és keretszámnál kisebb csoportlétszám lesz.

A ponthatár megállapításánál az algoritmus figyelembe veszi a létszámot, szóval amit írsz, nem fordulhat elő.

2015. jún. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg az 50-ből csak 17 fő érte el a minimum ponthatárt, ami a felsőoktatásba kerüléshez volt szükséges tavaly (idén ez a szám 280), így lett 260 a határ, s így került be csak 17 ember.
2015. jún. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Igen, azt is felvették, akinek kereken 260 pontja volt.
2015. jún. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy csak példàt ìrtam, mert meglepődtem,hogy x jelentkezőből csak töredékét vették fel és nem teljes létszàmmal indult a szak. Sztem írhattam volna màs pomtszàmot is, mert làttam magasabb pontszàmok mellett is tùljelentkezésnél nem teljes keretszàmmal indulò szakot, erről ennyit. Kérem, aki kötekedni jàr ide,az ne dobàlja magàt, mert azt hiszi megmondò sztàr aztàn közben nagy üresben van.
2015. jún. 24. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!