Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azoknak a tapasztalatai, akik...

Leo432 kérdése:

Azoknak a tapasztalatai, akik mostanában jártak vagy járnak OKJ-s szoftverfejlesztő képzésre (OKJ 54 213 05) Budapesten? Munka mellett végezném, az esti illetve a felnőttoktatásos képzés érdekel. Az életkorom miatt a nappali amúgy se jön szóba.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tisztában vagyok vele, hogy egy info-s BSC sokkal értékesebb lenne, úgyhogy kérlek, ezt ne írjátok.

Info területen dolgozom, a gyakorlati tudásomat akarom felfrissíteni, nem a papírra van szükségem.


Legjobban ezek érdekelnek:

melyik suliba jártok-jártatok

ott hány hónapos a képzés

hányszor van suli egy héten, milyen napokon (hétköznap vagy hétvégén)

mennyi az elmélet/gyakorlat aránya

vannak-e a gyakorlaton beadandó feladatok

milyenek a vizsgák (szóbeli, írásbeli, azt kérik-e számon amit tanítanak, vagy többet, mást is)

milyenek a tanárok, mennyire képzettek

naprakész dolgokat tanítanak-e

mennyi a képzés hivatalos ára és ezen felül mit, mennyit kell még fizetni

mennyire vagytok elégedettek az oktatással

mennyire vagytok elégedettek az oktatáson kívüli dolgokkal ( hivatalos ügyek intézése, tájékoztatás pl. órarendváltozásról, stb)


De minden más információ, vélemény is érdekel!



2015. jún. 25. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

2-3 hónapot jártam nappalira, aztán otthagytam. A szoftverfejlesztő OKJ 2 éves, nappalin és estin egyaránt. Rengeteg töltelék tárgyunk volt. Egy héten egy napra volt bezsúfolva 4 programozás óra és azok is olyanok amilyenek. A többi nap rendszergazda, gazdasági, angol és office (word, excel) óráink voltak és ez ment volna az első félévben végig. Sok értelmét nem láttam, ezért otthagytam.

Tanárokkal gond nem volt, mert végül is értettek ahhoz amit tanítottak csak te ezzel sokra nem mész. Ha az első OKJ képzésed akkor estin is ingyenes lesz, ha nem akkor iskolánként változó, nekem ingyenes volt. Amúgy, ha van pénzed képzésekre akkor ne OKJ képzésre menj, hanem inkább egy magán oktatóközpontba. Ott általában tényleg csak pár hónaposak a képzések és ott tényleg programozásra tanítanak, persze azoktól sem kell csodát várni, te lényegében ég és föld a különbség. Ha jó helyet választasz (ezek között is sok az átverés, ezért is kell jól utánajárni és kérdezgetni) akkor erős alapot adhatnak amire utána tudsz építeni.


Én abszolút, de nem ajánlom az IT-s OKJ képzéseket, mert az összes 2 éves és ez merő időpocsékolás.

Én a Computer Shcoolba jártam, ami meglepő módon a többi hasonló OKJ központok közül messze a jobbak közé tartozik, a legtöbb ilyen szakiskola minősíthetetlen, azokat mindenféleképpen kerüld messzire. Amúgy a tanárok, ügyintézők emberségesek a suliban, azzal nincsen gond, csak, hát ezzel sokra nem mész.


Én azt ajánlom, hogy egy párhónapos tényleges programozói tanfolyamot végezz el, ha találsz használható helyet. Addig is önszorgalomból kezdj neki, mert ahogy mondtam csodát felesleges várni akármelyik képzéstől.


pl. ez kezdésnek jó: [link]

2015. jún. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

HA te IT területén dolgozol akkor mégis miért akarod egy OKJ-s szoftverfejlesztőivel "felfrissíteni" a tudásod? EZ most komolyan valami vicc? Valaki pl programozó évek óta és elmegy egy ilyen okj-ra? Ezek szarra se jók. Akkor mondanék egy microsoft vagy epam akadémiát. Annak több haszna van, mint ennek a ...

Itt full alapokat vesznek és sokra nem is jutnak majd el tovább... Meg kb nagy szerencse kell ahhoz, hogy olyan munkát találjon az ember ahova nem kell diploma... vagy pár év szakami tapasztalat minimum -> ehhez ugyancsak kellene diploma hogy meglegyen. 90-95% amúgy elvárja.

2015. jún. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Speciális területen dolgozom több mint tíz éve (tesztelés), csak az ide szükséges tudásom fejlődött és közben a többi területen elavulttá váltak az ismereteim. Pl. meg szeretném tanulni a Java, C++, C#, Perl, Python nyelveket.

Miért javasoltad az Epam akadémiát? Ahogy gyorsan utánanéztem, ahhoz Epam alkalmazottnak kell lenni, én máshol dolgozom.

2015. júl. 1. 08:39
 4/12 anonim ***** válasza:

Volt nekik valami fizetős képzésük is. De az ilyen OKJ-s szarokat hagyjuk már. Egyedül annak jó aki tartja, mert kap érte pénzt.


Egyébként a tesztelés nem egy speciális terület. Tesztelő mindenhol van nem 1.

2015. júl. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Régi kérdés, de én is pont hasonló kérdést tettem volna fel, ám látom, hogy hiába.

Azért megnézném, hogy még is kik válaszoltak csak, mert szegény kérdező épp csak a kérdéseire nem kapott igazából értelmes válaszokat?! :)

Nekem rendszergazdai végzettségem van tanfolyam által, már nem létezik az iskola, lehet szerencsém volt vele, mert ott igen erős volt az oktatási szint, sok egyetemi hallgató járt oda, sőt rajtam kívül kb. csak azok jártak oda pont azért, mert egyetemen nem kapták meg azt, amire szükségük lett volna.

Programozói területen ismerősök véleményeit - mester programozók, ők is nem egy tanfolyamot elvégezték - tudom közvetíteni, pl. a ruandert ajánlották nekem is.

A legtöbb képzés valóban 2 éves, de ugyanarra vannak 10 hónapos képzések is a már említett cégnél is.

A ruander oldalán részletesen le van minden írva, de más képzőknél is.

Ám azt én sem értem, hogyha csak frissítésre volna szükséged, ergo papírra nincs szükséges, akkor programozást miért nem tanulod netről/vagy könyvekből meg? Olcsóbb, időtakarékosabb stb.

Ha még aktuális kérdező számodra a kérdés, akkor ajánlom figyelmedbe kezdésként a Reiter könyvét - sok képzésen is abból IS tanítanak egyébként -!


Egyéb kommentem..., az OKJ-t én se csípem, de ma már minden bizonyítvány vagy OKJ, vagy OKÉV áll, legalábbis középszinten, azaz ha nem felsőoktatásról van szó.

Programozás terén munkaadók pont, hogy leszarják a papírt, előny lehet ugyan, de a tudást nézik, ha vki profi benne - és ezt referencia munkákkal bizonyítani is tudja -, akkor még azt is leszarják, hogy munkahelyi gyakorlat van-e..., külföldön pláne így van!

2016. máj. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Bocsi a helyesírási, és gépelési hibákért! :)
2016. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Az egyetemről úgy kerülnek ki az informatikusok, hogy nem tudnak programozni semmilyen programnyelven. Emellett fogalmuk sincs a processzor felépítéséről, működési elvéről, és még sorolhatnám. Mitől lenne jobb egy szimpla tanfolyam? Aki a papírtól várja, hogy megváltódjon az kókler. Óriási a verseny az informatika piacon, manapság már nem lehet elevickélni fake informatikusként, egyből kilóg a lóláb.
2017. jan. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 marcusek ***** válasza:
Jártam 3 évet főiskolára programtervező informatikus szakra. Akkor is fújta a sok okos, hogy diploma meg ez az amaz, meg hogy az OKJ semmire nem jó. Azóta ha mást nem is tanultam meg, de az nagyon jól, hogy ezeknek az embereknek semmi közük az informatikához. 3 év, közel 1.5 misi és nem tanítottak semmit (és államin voltam végig, szóval magáért az oktatásért nem kellett fizetnem). Illetve mégis, de azok 10 éves dolgok, amikkel ma már nem sokat ér az ember. Alap tudás felfrissítésére tökéletesek az esti OKJ-k, a többire meg ott vannak a könyvek.
2017. jan. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy melyik főiskola volt? Mert nagyon nem mindegy.
2017. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 marcusek ***** válasza:
Nyíregyházi Fi.
2017. febr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!