Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatással kapcsolatban...

Felsőoktatással kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Üdv! Lenne egy pár kérdésem a továbbtanulásommal kapcsolatban, biztos van valaki, aki jártas(abb) ebben: Először vázolom a helyzetet: szóval pár napja kaptam kézhez az érettségi bizonyítványomat, és a pontszámítással kapcsolatban lenne kérdésem: az én érettségi tantárgyaim magyar (emelt), matek, történelem, angol és német (emelt). Két továbbtanulási szakot céloztam meg, az első az ELTE-kommunikáció és médiatudomány, a másik a Károli Gáspáron pszichológia. Az eltéhez kb. 455 pont kellene, a Károli meglenne 435-440-ből. Ahogy számoltam a pontjaimat, elsőre 441 jött ki, viszont én és a Felvi.hu-s pontkalkulátor is az emelt magyarral és az emelt némettel számolt. De én mindkét szakon tudom számmítatni az emelt magyar helyett a történelmet, és így 459 pont jön ki, de ebben nem vagyok biztos, mert nem tudom, hogyha a történelmet számíttatom be, akkor is megkapom többletpont címén az emelt magyarért járó 50 pluszpontomat. Szóval az első kérdésem: csak akkor kapom meg az emelt magyarért járó ötven pluszpontot, ha azt a tárgyat számmítatom be, vagy ez az 50 pont akkor is jár, ha az emelt németet és a törit számolom be?

Második kérdésem: mennyire számít a megjelölt sorrend? Én jelenleg elsőnek jelölném az eltét, másodiknak a károlit, és a pontszámok miatt valószínűbb, hogy az eltére nem vesznek fel (mivel ott magasabb). Szóval ha van, akkor mekkora a jelentősége ha egy adott szakra az elő, vagy második helyen vesznek fel?

Harmadik kérdésem: az emelt némettel együtt ugye kaptam egy középfokú nyelvvizsgát, így az érettségi bizonyítványom egyben nyelvvizsga bizonyítványként is szolgál. Az érettségi bizonyítványomat tehát kétszer (egyszer érettségi, másodszor pedig nyelvvizsga bizonyítványként) kell feltöltenem?

Remélem érthető voltam :)



2015. jún. 25. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kapod meg a többletpontot, ha magyarból viszed az emeltet. A megjelölt sorrend pedig nem számít.
2015. jún. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A megjelölt sorrend annyiban számít, hogy ha eléred a felvételi ponthatárt az első megjelölt szakodra, akkor nem mehetsz a másodikra.
2015. jún. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Válaszokat köszönöm szépen, akkor valószínűleg a Károlit jelölöm meg :)
2015. júl. 2. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!