Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológus szeretnék lenni....

Biológus szeretnék lenni. Ehhez milyen tantárgyat kellene komolyabban venni a biológián kívül?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, most végeztem 9.-ben. Az biztos, hogy biológiával kapcsolatban szeretnék tovább menni, és most már az is, hogy biológus lennék. Az ökológus tetszik a legjobban, az alapján, ahogy utánaolvastam a dolgoknak.

Milyen tantárgyak kellenek ehhez a szakmához? Hol érdemes tovább tanulni? Lehet államilag támogatottan? És hanyadiktól nézik a jegyeket egyetemi felvételinél?



2015. jún. 26. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kémia.
2015. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kémia + német. Mivel itthon örülsz, ha megkapod a 90-100 ezret. Ausztriában viszont kb. nettó 2000 euró a kezdőfizetés.
2015. jún. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek :)

És az angol nem elég? Ugyanis németet nem tanulok (franciás vagyok).

2015. jún. 26. 15:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kémia, biosz és angol eléggé kell hozzá. Tömény latin, de semmi bajod nem lesz, ha nem beszéled.

Őszintén? Én nem ajánlom a szakot, msc (de inkább phd) nélkül semmit se ér, a fizetésed egy vicc lesz.

ELTE-nek jó a hírneve, én is ide járok bioszra. Lehet államilag támogatottan.

Először biosz bsc, majd msc-nél választhatod az ökológiás szakirányt, szóval minimum 5 év.

A jegyeknél az utolsó 2 évet nézik, ahol még tanultad az adott tárgyat. Pl nekem kémia nem volt 12.-ben, így a 10. és 11. oztályos jegyemet nézték.

2015. jún. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Angol is jó. Amerikában még többet kínálnak, mint Ausztriában és Németországban. Sógornőm biológus. Itt 90 ezret keresett, azt is csak Pesten. Még gyakorlati helyért is könyörögnie kellett. Kiment Ausztriába nettó 2100 euróért. Ott versenyeznek rajta a cégek. Nemsokára vezető is lesz, mert az osztrákok többsége lusta magát tovább képezni. Nézegettek még álláshirdetéseket és ő mondta, hogy Amerikában nagyon durva fizetést ajánlanak ugyanezért a munkáért, amiben most dolgozik. Igaz, ő labor szakirányon van.
2015. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha ökológia mindenképp, szerintem a Szent István Egyetem is szóba jöhet, ott ez az irány erősebb, mint az Eltén. Arra viszont készülj fel, hogy soksok nehéz dolgot fognak számon kérni, aminek valószínűleg köze nincs a későbbi érdeklődésedhez, csak kötelező. :)
2015. jún. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

debrecenben a matek és a biosz érettségidet is nézhetik, szóval felvételi szempontból az is jó. a kémia is fontos, elég sok biokémiás dolog van.:)

és 11 és 12 év vége kell, 5 tantárgy

2015. jún. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz :)
2015. jún. 27. 21:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ökológus szeretnél lenni akkor az ELTE TTK, vagy a SZIE ÁOTK biológia BSc képzését, majd MSc-n az ökológia szakirányt javaslom. Alkalmazott ökológiai szakterületeken nagyon jó még a SZIE MKK is (pl. természetvédelmi mérnök, ökológiai gazdálkodási mérnök, környezetgazdálkodási agrármérnök).


Mindegyikhez biológia és kémia kell. Az angol pedig az egyetlen nyelv amire szükséged lesz a szakmában még akkor is ha német vagy francia nyelvterületre mész. A tudományok és a nemzetközi kommunikáció nyelve ma az angol.


Mindenképpen PhD fokozatot kell szerezned, ahhoz pedig legjobb minél hamarabb belefogni egy jó témavezető által irányított kutatómunkába, hogy legyenek tudományos publikációid. Középiskolásként a kutató diákok mozgalma nyújt ehhez segítséget.


Az egyetemi felvételi pontrendszer sokféle összetevőből állhat, de a lényeg az érettségi eredmény (esetleg biológiából és kémiából emeltszintű), valamint az angol nyelvvizsga.


A felvételihez ennyi kell, de az ökológus szakma műveléséhez fontos még az általános természeti földrajz (különösen éghajlattan, talajtan), a matematika (ökológiai modellek és biometria-statisztika-adatelemzés), az informatika (számítógépes adatelemzések, szimulációs programok, adatbázisok használata, térinformatika).

2016. aug. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kémia, és angol (a szakirodalomhoz). De ne legyél biológus....
2021. júl. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!