Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állami finanszírozott egyetemi...

Állami finanszírozott egyetemi nappali szakon hogyan lehet munka nélkül megélni, miket finanszíroznak pontosan (többi lent)?

Figyelt kérdés
Értem, hogy nincs tandíj, de a nappalis egyetemisták miből élnek, miből fizetik a kollégiumot, élelmiszert, egyéb kiadást? Szeretnék jelentkezni ilyen szakra, de félek, nem fogom tudni megengedni magamnak.

2015. júl. 3. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Többségüket segítik a szüleik. Mellette diákmunkát vállalnak. Ösztöndíjakat vesznek igénybe.
2015. júl. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Diákmunkát lehet 30 felett vállalni?
2015. júl. 3. 12:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk volt aki akár 80-100.000 Ft közötti tanulmányi ösztöndíjat is kapott, ez azért ritka, de 20-40.000 Ft között elég nagy arányban kaptunk. Emellett szociális ösztöndíjat is lehet igényelni, ha rászorultnak ítélnek, havi 20.000 Ft. körül volt az összege ha jól tudom. Ezen felül van a Bursa Hungarica, amennyiben a lakóhelyed önkormányzatánál ez elérhető, ez havi 10.000 Ft., ha jól tudom.

Ezekkel elég jól el lehet lenni ha az embert felveszik egy olcsó kollégiumba. Akiket otthonról egyáltalán nem tudtak támogatni, azok általában vettek fel diákhitelt is.

2015. júl. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!