Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hátrányos helyzet a felvételinél?

Kacag kérdése:

Hátrányos helyzet a felvételinél?

Figyelt kérdés
Nos... nekem az a problémám lenne, hogy a felsőoktatásra való jelentkezésnél feltöltöttem a hátrányos helyzetet igazoló dokumentumomat (jegyző állította ki), mely a rendszeres gyermekvédelmi támogatásról szól. Viszont nem töltöttem fel hozzá azt a doksit, ami a tanulói jogviszonyomat igazolja. Ettől függetlenül elutasították a kérelmemet, ennek az oka: nem elég indok a rendszeres gyermekvédelmi támogatás. Viszont mindenhol azt írják, hogy meg kellene kapnom, hiszen minden kritériumnak megfelelek. Valamit esetleg elnéztem volna?

2015. júl. 4. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

67/A. §486 (1) Hátrányos helyzetű az a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermek és nagykorúvá vált gyermek, aki esetében az alábbi körülmények közül egy fennáll:

a) a szülő vagy a családbafogadó gyám alacsony iskolai végzettsége, ha a gyermeket együtt nevelő mindkét szülőről, a gyermeket egyedül nevelő szülőről vagy a családbafogadó gyámról - önkéntes nyilatkozata alapján - megállapítható, hogy a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény igénylésekor legfeljebb alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezik,

b) a szülő vagy a családbafogadó gyám alacsony foglalkoztatottsága, ha a gyermeket nevelő szülők bármelyikéről vagy a családbafogadó gyámról megállapítható, hogy a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény igénylésekor az Szt. 33. §-a szerinti aktív korúak ellátására jogosult vagy a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény igénylésének időpontját megelőző 16 hónapon belül legalább 12 hónapig álláskeresőként nyilvántartott személy,

c)487 a gyermek elégtelen lakókörnyezete, illetve lakáskörülményei, ha megállapítható, hogy a gyermek a településre vonatkozó integrált településfejlesztési stratégiában szegregátumnak nyilvánított lakókörnyezetben vagy félkomfortos, komfort nélküli vagy szükséglakásban, illetve olyan lakáskörülmények között él, ahol korlátozottan biztosítottak az egészséges fejlődéséhez szükséges feltételek.

(2) Halmozottan hátrányos helyzetű

a) az a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermek és nagykorúvá vált gyermek, aki esetében az (1) bekezdés a)-c) pontjaiban meghatározott körülmények közül legalább kettő fennáll,

b) a nevelésbe vett gyermek,

c) az utógondozói ellátásban részesülő és tanulói vagy hallgatói jogviszonyban álló fiatal felnőtt.


A lényeg az, hogy simán gyermekvédelmi miatt nem jár a 40 pluszpont.

2015. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hívd fel a felvi-t.
2015. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felhívhatja, de biztos, hogy ugyanezt mondják neki, amit fentebb leírtam. Régen valóban járt a sima gyermekvédelmi miatt is a pluszpont, azonban ez sajnos megváltozott 2013/2014-ben.
2015. júl. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tavaly júliusban változott a jogszabály :(
2015. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!