Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen módon lehetek mentős?

Milyen módon lehetek mentős?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, és szeretnék mentős lenni. Milyen tanfolyamot vagy iskolát kéne ehhez elvégeznem? :)
2015. júl. 6. 20:49
 1/10 anonim válasza:

Ehhez nem iskola kell, hanem inkább vezetéssel kapcsolatos előfeltételei vannak.


Elsősorban meg kell lennie 2 év gépjárművezetői gyakorlatnak (azaz olyan munkát kell végezned, amiben vezetsz), büntetlen előélet, B kategóriás jogosítvány, plusz pár apró formaság (orvosi alkalmassági, stb).


Illetve kell csinálnod egy PÁV-1-es vizsgát, ami olyan, mint a jogsinál a (régi) rutinvizsga, különféle feladatokból áll a gyakorlati része, plusz van "elméleti" része is, pszichológiai teszt, reflexek vizsgálata, tesztelése, stb..

2015. júl. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mentőápoló okj.
2015. júl. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Mondjuk az jó kérdés, hogy mit értesz a "mentős" alatt..


Ha sofőr akarsz lenni, akkor az, mint az én (1.) válaszom, ha ápoló, esetleg orvos, akkor mindenképp kell valamilyen tanfolyam, vagy komolyabb iskola, egyetem is.

2015. júl. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak egy jó tanács: ne légy mentős, ha nyugodt életet akarsz. Édesapám tizenéve az, erős idegrendszer és stressztűrő képesség kell hozzá.
2015. júl. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kocsit szeretnél vezetni,vagy mentőápoló-tiszt-orvos a cél? Mind más :)
2015. júl. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4-es: és ez meglátszik az otthoni életén is nagyon, hogy sok stressz éri?

5-ös: inkább mentőápoló vagy tiszt.

2015. júl. 7. 16:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Mentőtiszt az ETK-kon van,pl Pesten a SOTE-n,vagy Pécsen PTE,4 év azt hiszem
2015. júl. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy dömtöttél végül? :)
2016. jan. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*döntöttél, bocsi
2016. jan. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Az látszik, hogy nagyon fáradt mindig, pláne az éjszakázások után. Ha gyereket visznek vagy valami nagyon durva baleset van, akkor persze lelkileg is nagyon megterhelő. Zömében cigányokat, hajléktalanokat hordanak, pláne Pesten. Fizetés nagyon kevés, megbecsülés nulla. Egyébként apukám azt mondta, hogy idén már sima 8 általánossal és B kategóriás jogosítvánnyal is lehet jelentkezni (nyilván mert ennyi pénzért senki nem akar ilyen melót elvállalni).
2016. jan. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!