Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egészségügyi okokból magántanu...

Egészségügyi okokból magántanuló. (? )

Figyelt kérdés

Magántanuló szeretnék lenni több okból is kifolyólag. Mondanám, hogy nem vagyok képes bejárni, de képes vagyok rá. Az más téma, hogy a tüdőm miatt rengetegszer ki kell maradnom, gyakran le vagyok maradva - s osztályzó vizsgák, pótvizsgák miatt már úgy néz ki, mintha most magántanuló lennék. Ha az osztályfőnököm nem lenne rendes, akkor minden évben kigyűlt volna a 250 óra hiányzás.

Na meg bizonyos okok miatt dolgoznom is kell, mert alig van kenyérre való. De nekem is kell a pénz.

Ha magántanuló leszek, akkor nem jár az árvasági. Ám, ha egészségügyi okokból leszek az, akkor viszont igen. Nem tudom, hogy intézhető ez el.

Mert bizonyos szempontból: ha nem leszek magántanuló, egészségügyi okok miatt - sok hiányzás - nem tudok egyetemre menni. Nos, mielőtt valaki bele szeretne kötni levezetem.

Alapból nem lesznek jók a jegyeim a szétszórt hajtás miatt. Nem tudok érettségire készülni az iskolában, mert ritkán vagyok ott. Nem tudok magántanárhoz menni, mert nincs pénzem. Nincs pénzem, mert nem tudok dolgozni iskola mellett. Nem tudok félretenni az egyetemre állandó kereset hiányába.

Csak nem szeretném, ha azt feltételezné valaki rólam, állandó iskola kerülő vagyok.

Ez az egyetlen járható út.

Háziorvos - eléggé ismer, minden második héten megfordulok nála - adhat ilyen igazolást? Vagy felsőbb kezekből kell kirendelni? Vagy ilyen problémákra nem adnak ilyen igazolást, mint pl.: az alul működő tüdő?


18/F



2015. júl. 10. 06:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha magántanuló leszek, akkor nem jár az árvasági. Ám, ha egészségügyi okokból leszek az, akkor viszont igen." ebben te teljesen biztos vagy? Kéne ehhez egy törvény, mert én nem vagyok benne biztos. Ne hallomásra alapozz, hanem törvényre.

Egyébként meg mért ne adhatna háziorvos igazolást, de ha neked krónikus beteg a tüdőd, akkor nyilván megfordultál már tüdőgyógyásznál is, ő meg aztán pláne adhat igazolást.

A logikádat egyébként nem értem: mért lennének rosszabb jegyeid bejáró, gyakran hiányzó tanulóként, mint magántanulóként, amikor meg egyáltalán be se jársz? Mellesleg az egyetemre is, persze helye válogatja, be kell járni, vagy addigra majd meggyógyulsz?

2015. júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Levezettem, hogy ha folyton hiányzok, hiányos lesz a tudásom - érettségire is. De, ha nem járok be, akkor lesz pénzem magántanárra; ahova pl.: mindig be tudok járni. Egyetemre ritkábban kell azért bejárni, ez szerintem evidens. Na meg lesz elég megspórolt pénzem, nem kell annyit dolgoznom.

Pont ezért vezettem le.


Nem hallomásra alapozok, hanem egy törvényrendeletre, amiben megszabják, hogy csak nappali tagozatos, vagy egészség ügyi okokból magántanuló pozícióban lévő tanuló után jár.

Most komolyan, azért válaszoltál, hogy beleköss minden szavamba?


Azért, mert nem tudom, ez egyszerű krónikus betegségek után jár-e, vagy kivételes feltételeknek kell teljesülni. Pl.: kórházlakó, ágyban fekvő, vagy korlátozott mozgás képességű.


De azért köszönöm, akkor elsőnek háziorvosnál, ha ott nem kapok, tüdőgondozóban próbálkozom. Azért, megy a zöld kéz.

2015. júl. 10. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én magantanulo voltam és rá van írva a diakomra hogy nappali tagozatos. Iskolalatogatasit is így kaptam.
2015. júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagy benne h ha nem tudsz bejarni a suliba akkor a munka menni fog? Mert ha nem akkor mar inkabb a suliban toltsd az idod mert ugy garantaltan jobb eselyeid lesznek az erettsegin. Meg egy magantanart fogadni nagyon draga ha minden tantargybol akarod hogy oktasson, valosinuleg ra is menne az osszes penzed amit nehez munkaval megkeresel. Ha nyaron meg evkozben hetvegeken dolgozol sztem az jobb megoldas mert ugy legalabb van eselyed suliba jarni.
2015. júl. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát:D kérem népek, ne azért járjatok fel, hogy megkérdőjelezzetek. Csak válaszoljatok a kérdésre.

Most is dolgozom, iskola mellett is heti 3x csapatom egy tészta gyárban.

Tudom, hogy drága. Csak pár tantárgyból szükséges magántanár, osztályzó vizsgákra mindent tökéletesen megtudok tanulni, ahogy érettségire is. Minden ember más, nekem az iskola perpillanat csak hátráltató tényező. De ezt nem akarok tovább magyarázni, mert aki nem akarja érteni, az nem is fogja.


Nos, kérdésre érkezik válasz, vagy csak e-félék?

2015. júl. 11. 20:05
 6/6 A kérdező kommentje:
Rá volt írva, hogy nappalis? Azt, hogy?
2015. júl. 11. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!