Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes átnézni a BME előtt?

Bacskan16 kérdése:

Mit érdemes átnézni a BME előtt?

Figyelt kérdés
BME VIK-re megyek és szeretném egy kicsit felfrissíteni az eddig tanultakat. Milyen témaköröket érdemes alaposabban átismételni fizikából, matekból?

2015. júl. 12. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Infó vagy villamosmérnök? Amúgy itt nézz körül: [link]


Itt egyrészt egy csomó tananyag, gyakorláshoz hasznos cucc fönn van, ami segíteni fog, meg előre is megnézheted, hogy mire építenek a tárgyak. Infón elsőben a leghúzósabb az analízis és a számításelmélet, de mindkettőhöz kiváló jegyzet van, elkezdheted olvasni.

2015. júl. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Direkt nem írtam, hogy villany, vagy infó, mert jómagam az előbbire megy, míg az ismerősöm az utóbbira, és mindkettőnket érdekelné a dolog :D. Kösz a választ!
2015. júl. 12. 17:23
 3/8 anonim ***** válasza:
A matek és fizika 0. zárthelyire mindenképp megéri felkészülni. Középszintű érettségi tananyag elég hozzá, de azt nagyon (értsd tényleg nagyon!) kenni-vágni kell.
2015. júl. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. júl. 12. 21:11
 5/8 anonim válasza:

[link]


ez egy hivatalos felkészítő oldal az említett tárgyakra

2015. júl. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. júl. 15. 17:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Most leszek harmadéves villanyos.

Matekból szerintem főképp a vektorokat érdemes átnézni koordinátarendszerben, műveletek vektorokkal, skaláris szorzat, vektoriális szorzat. Koordináta-geometriát is érdemes felfrissíteni, ha érted 2D-ben, akkor az egyetemen se lesz olyan nehéz 3D-ben.


Nem tudom mennyire tanultatok korábban határérték-számítást, deriválást, integrálást, ezekkel érdemes kicsit barátkozni, mert más lesz a korábban megszokott matekhoz képest. A félév elején inkább fizikából fog előkerülni, de ott csak egy gyorstalpalót tartanak belőle. Nyilván nem várják el fizikából, hogy 2 hét alatt tanuljátok meg az egész Matek A1 anyagát, de könnyebb lesz megérteni az anyagot.


Fizika 1-ből mechanikát és hőtant fogtok tanulni, ugyanakkor lesz belőle egy un. 0.ZH, ahol a középiskolás ismereteket fogják számonkérni. Ennek a 0. ZH-nak az anyaga és nehézsége kb. a középszintű érettségi, így kb. ezt érdemes átnézni.

2015. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Emelt szinten tanultam a matekot, így a határértéket és az integrálást, deriválást is tanultuk, ha átnézem őket, akkor menni fognak. A választ pedig köszönöm! :D
2015. júl. 24. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!