Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Törvényi anomália BCE-Közgázra...

Törvényi anomália BCE-Közgázra jelentkezéskor?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem a BCE - Alkalmazott közgazdaságtan szakrara, amire kerek 0 pontot sikerült kihoznia a felvinek..


Mivel külfölfön szereztem az érettségim, így felvételhez az egyébként emelt szintű matematika érettségimet középszintűnek minősítették (hasonlóan a felsőfokú nyelvvizsgámat is középfokúnak), ami azért baj, mert így nem számolható a pontszám ehhez a szakhoz..


Az ügy szépséghibája, hogy rendelkezem egy BME-Mérnök infó BSc diplomával, ami úgy 60%-ban meg is felelne egy Matematikus BSc diplomának, valamint a felsőfokú nyelvvizsgám is az Oktatási Hivatal hitelesítette..


Ezek után szerintetek normális, hogy felvételi jelentkezéskor nem kapok pontot a diplomára, csakis az érettségire, amit egyébként is rosszul számolnak? Nem lenne sokkal értelmesebb, ha plussz pontot kapnának a diplomával rendelkezők?

Lehet ennek a szabályozásnak a módosítását valahol kezdeményezni, hogy másokkal ne toljon ki egy ilyen idióta törvény?



2015. júl. 17. 22:27
 1/3 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy Közgaz BSc-re jelentkeztem, nem pedig MSc-re..
2015. júl. 17. 22:29
 2/3 anonim ***** válasza:
én is hasonló cipőben járok. Melyik országban érettségiztél? Nálam még mindig feldogozás alatt áll a külföldi érettségim, viszont minden mást feldolgoztak. Az osztálytársaim közül van,a ki szintén így áll, mint én, míg akad olyan is, akinek már megvannak a pontjai.
2015. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
szlovákiában érettségiztem..
2015. júl. 17. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!