Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen okj-t érdemes manapság...

Milyen okj-t érdemes manapság elvégezni?

Figyelt kérdés
Melyikkel könnyű elhelyezkedni? Melyik munka az ahol nem basznak ki az emberrel a főnökök, és nem állítanak fel lehetetlen normákat? Most 21/F vagyok, el akartam kezdeni dolgozni, mert nem állunk valami jól anyagilag, és be akartam segíteni a szüleimnek, de már három helyet hagytam ott, mindet 2-3 hónap után mert egyszerűen vicc az ami a munkahelyeken megy. Sajnos nem viselem el ha valaki köcsög és parancsolgat miközben az ember rendesen dolgozik. Jövőre szeretnék továbbtanulni, addig még valahogy kibírom az ilyen helyeken, de mit lenne érdemes elvégezni? Tanulással nem voltak gondjaim, érettségi is 4-5ös lett, matek meg majdnem négyes. Köszi a válaszokat.

2015. júl. 21. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:

" Melyik munka az ahol nem basznak ki az emberrel a főnökök, és nem állítanak fel lehetetlen normákat? "

Diplomából is alig van ilyen, nemhogy okj-ből.

2015. júl. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ami érdekel valamennyire
2016. aug. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bár én inkább az OKJ-t pártolom, de ilyen erős tanulmánnyal jó lehetőség lett volna diplomára. Igazából érdemben nem lehet így segíteni, a mai világban kb. minden lutri. Attól függ, hogy mi érdekel. Fiúként lehetne kétkezű szakmát választani, amiből iszonyatos hiány van az országban. De mivel jól tanulsz, ezért jól kamatoztathatnád az eszedet. OKJ-nál maradva például irodai, egyéb ügyintézős, szociális, informatikus, grafikus. Utóbbi 3 irányágban akár felsőoktatási szakképzést is lehet választani, ami az OKJ és a diploma között áll. (De felsőfokú képzettségnek számít.) Ehhez mindenekelőtt neked kell ráérezni, hogy mihez van kompetenciád és készséged. (Illetve grafikus esetén kreativitás.)
2017. dec. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!