Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem érettségizem emelten...

Ha nem érettségizem emelten semmiből, lesz esélyem bekerülni egy önköltséges fősulira?

Figyelt kérdés
Ha minden tantárgyból középszintű érettségim lenne csak.
2015. júl. 23. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kötelező a szakhoz legalább egy emelt érettségi, akkor nincs esélyed. Ha nem kötelező, akkor attól függ, hogy milyen jól írtad meg a középszintűeket.
2015. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én nem csináltam emeltet és 385 pontom van. ezzel államira is felvehetnek. de ahova követelmény az emelt, oda nem vesznek fel, de máshova felvehetnek:)
2015. júl. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2015. júl. 23. 15:17
 4/6 anonim ***** válasza:

jah azt elfelejtettem írni, hogy nekem nyelvvizsgára van plusz pontom.

de olyat is tudok aki verseny miatt és 2 ny.vizsga és hátrányos helyzet miatt annyi plusz pontott kapott, hogy értelmetlen volt emeltet csinálnia.

de igazából ha az adott szakra mondjuk követelmény a matek és a kémia érettségi, de nincs megadva milyen szinten, akkor jobban megéri egy 45% emelt kémia, mint egy közép kémia..mert akkor legalább 95%-nak kell lenni, hogy egálba legyen. szóval jobban megéri az emelt szerintem, ha biztos a legalább 45%

és csak olyat csinálj amit elfogadnak a szakodon. másnak nincs értelme, csak húzza le az átlagod, mert emelt rosszabb százalékú mint a közép, ugyanolyan tudással.

2015. júl. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgám van, de ha jól tudom az csak 20 pontot ér.
2015. júl. 24. 12:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem muszáj emeltezned (pl orvosi) akkor attól függ, milyen jó érettségiket érsz, és mennyi pluszpontod van.

Nekem 474 pontom lett, és mindenből közepeztem. Matek 99%, informatika 98%, felsőfokú és fogyatékosság (autizmus).

Eredetileg emelteztem volna matekból, de az utóbbi miatt a középpel jobban jártam.

2015. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!