Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Először is elnézést, ha rossz kategória.

Szóval a problémám az lenne, hogy egy rakás szerencsétlenség vagyok. Ennyi idősen még mindig nem tudom mit kezdjek az életemmel, okj-s képzést elkezdtem, végig is jártam, vizsgázni októberben fogok. Amikor elkezdtem, azt hittem jó lesz, szeretni fogom, de olyan színvonaltalan volt, alig tanultunk valamit, hogy már utálom. Ha sikerülne, se tudom hogy tudnám csinálni. Ezzel a baj csak az hogy 2 évem elment rá. Azt is jó lenne tudni, hogy mivel vizsgám még nincs, szóval szakképzettségem se, így ha elmennék másik okj-re estin az már fizetős lenne? Nappalin már nem lehetne tudom.


A másik az, hogy nem tudom milyen okj-re kéne menni. Gimnáziumban amiből nagyjából jó voltam az a magyar nyelvtan és az angol, de a matek számelméletét, egyenleteket is szerettem. Nyelvvizsgára készülök most még csak középfokúra. Angollal lehetnék angol tanár vagy idegenvezető, de mivel nem vagyok egy beszédes meg középpontban se nagyon szeretek lenni ez kilőve. Ott van még a fordító, de nem tudom érdemes-e 5 évet egyetemen tölteni, ha egyáltalán felvennének, vagy hogy mennyire bírnám, de főleg az hogy utána hogy tudnék elhelyezkedni. Kiskoromban állatorvos akartam lenni, de biztos nem lennék rá képes, most még az állatorvosi asszisztens tanfolyamot néztem, talán még az. De ahogy utánaolvasgatok, sok helyen azt írják, hogy nem jó, ismerős nélkül nem lehet bekerülni sehova. Ezt mondjuk kb. majdnem minden munkánál hallani. Még fotós is lennék szívesen (eddig legalábbis), de ahhoz is egy komoly gépecske kellene, ami nem olcsó. Vagy divattervező, amihez meg kézügyességem nincs.

Nyugodtan oltsatok le, ha jól esik :D megkapom úgy is másoktól is néha, amiben persze igazuk is van, de nagyon nem találom a helyem..

Ennek fejében még munkám sincs, már arra is gondoltam elmegyek mekizni vagy valami és mellette okj, aztán talán jövőre egyetem. De nagyon bizonytalan vagyok.

Igazából azt sem tudom mi a kérdés, inkább arra szeretnék választ kapni, hogy nektek mi a tapasztalatotok ezekkel a szakokkal, vagy véleményeket, hogy melyikhez lenne érdemes hozzáfogni.

23/L



2015. júl. 23. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy az egyedüli szerintem aki nem találja a helyét. Én is most 23 évesen kezdem el az egyetemet és szerintem neked is e felé kéne nézned, mert a legtöbb okj-nek nem sok értelme van. Ahogy nálad, nálam is ilyen okj "oktatás" volt. Most, hogy ezt megtapasztaltam csakis egyetem jöhetett szóba. Szerintem az állatorvosi jó választás lenne, csak ne hidd azt, hogy nem lennél rá képes! Elhivatottság és kitartás kérdése, mint sok minden! Hajrá!
2015. júl. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
72%

Ha megvannak a testi adotságaid jól lehet keresni vele:

[link] :)))

Nagyon bizonytalannak tűnsz.

Elsőre is ülj le és kérdezd meg magad, hogy mit szeretnél elérni az életben melyik az a terület amelyik jobban érdekel.

Hogyan képzeled el magad 10 év múlva?

Ezt írd fel egy lapra nyomtasd ki esetleg és tedd egy jól látható helyre a szobádba.

Ezután elkezdheted megvalósítani a céljaidat.

Azt vettem észre a kérdésedből, hogy önbizalmad se sok van ezt is elkezdhetnéd fejleszteni erre nagyon jók a sportok is.

Minden nap szánj pár percet mozgásra és sokkal jobban fogod magad érezni.

Ne hagyd, hogy más döntsön helyetted magadnak kell meghozni a döntéseket.

2015. júl. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon bizonytalan vagy, de én azt tanácsolom, hogy merj belevágni abba, amit szeretnél, aztán ha nem jó, már azzal is előrébb vagy.

Tekints el mindentől most egy pillanatra, és csak arra gondolj, hogy mivel szeretnél tényleg foglalkozni? Most ne gondolj semmi feltételre ("nem olcsó, mennyire bírnám" stb.) Mi az, ami tényleg érdekel?

Ha ez megvan, utána kezdd el felmérni a lehetőségeidet, meg hogy mit vagy képes megtenni a céljaidért.


Egyébként milyen OKJ-t végeztél?

2015. júl. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Értetlenség: ha egy témát szeretsz (OKJ tanfolyam), akkor miért érdekes az, hogy színvonaltalanul tanították? Levizsgázol és nekiállsz jól megtanulni. Már, ha eddig nem azzal foglalkoztál sok szabad idődben.

Tanács: a fordító és fotós szakmákat kiverném a fejemből. Ez a kettő pont az, amely tevékenységeket gyakorlatilag bárki végzi (sőt, elvégzi), attól függetlenül, hogy vannak sikoltozó érdekképviseletek, jogszabályok, stb és olyan, mintha senkit sem érdekelne színvonal.

Szubjektív megjegyzés: fotósnak nem egy komoly gépecske kell, hanem kettő (aki pénzért dolgozik, az nem engedheti meg magának, hogy vállat vonjon, megállt a gépem, bocs), valamint egy zsák más kellék, objektívektől a vakukon át a világmindenféle kacatjáig, azonban a felszerelés még soha senkit semmilyen szakmában nem tett szakemberré.

2015. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pfuu nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan választ kapok, főleg hogy 4et is.

#1: ez megnyugtató kicsit, igen igazad van, meg a legtöbb férfiszakma.. persze biztos vannak olyanok is akiknek bejött. Nem csak az, kémia+biosz emelt érettségi is kéne hozzá én úgy tudom, amikből nem voltam túl jó alapból se, de nem is érzem úgy, a 0 magabiztosságtól eltekintve, hogy én ott az állatok élete felett dönteni tudjak. De köszönöm szépen kedves első, neked is sok szerencsét az egyetemhez! :)

#2: Komoly :D biztos sok gyakorlás, meg tehetség kell hozzá. #2-#3: Hát igen, ezt próbáltam, és nem jutottam dűlőre, szeretek idegen nyelveket tanulni, de ezzel önmagában nem sokra megyek. Azzal nem is lenne úgymond baj, hogy megvalósítsam a céljaimat, úgy érzem meg van bennem az ambíció, hogy ne adjam fel. Magamon kívül én se nagyon láttam még ilyen bizonytalan embert, csak nem akarom azt, hogy elkezdem aztán rájövök, hogy ez mégse jó így. Nagyon belemélyedek, pedig nem vagyok az az előre tervezős.

#2 amúgy még idén szeretnék elkezdeni sportolni, remélem egy kicsit helyreráz :)

#2-#3 köszönöm szépen nektek is, megy a zöld!

#4: mert pont ez az, hogy akkor csak úgy választottam egy képzést, nem gondoltam rendesen át, és közben rájöttem, hogy nagyon messze áll tőlem. Persze sok minden más is kéne a fotós szakmához, ez csak 1 a sok közül :) Köszönöm szépen, hasznos volt a tanácsod.

Bár egyre inkább nem tudom mit kéne tenni, elgondolkodtat amit írtatok. Összeszedem magam, és valahogy majd választok. Remélem jól :)

2015. júl. 26. 16:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Az írásaidat olvasva azért én bízom abban is, hogy megtalálod azt, amin lelkesen munkálkodsz majd, és sikeres is leszel. A szürkeállományod megvan hozzá.
2015. júl. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséged! :)
2015. aug. 17. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!