Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány ponttól érdemes felvételi...

Hány ponttól érdemes felvételizni főiskolára/egyetemre?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondja 250 pont alatt, nem érdemes felsőoktatásba jelentkezni. Kinek mi a véleménye erről? Esetleg téged hány ponttól vettek fel és hova?

2015. júl. 23. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 250 alatt nem érdemes, de 280 alatt sem. A minimum ponthatár 280 jelenleg, ha csak egy ponttal alatta vagy, akkor sehova se vesznek fel.


Amúgy én eddig kétszer felvételiztem. Tavaly töri alapszakra, ott 360 pontom volt. Idén pedig újrafelvételiztem tanárira és 388 pontom lett.

2015. júl. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
388 azért már elég jónak számít, nem?
2015. júl. 23. 23:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elég jótól azért arrébb van de nem rossz :) úgy átlagos
2015. júl. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyen ponthataros vagy akkor ideje tobbletpontokat gyujtened, nyelvvizsga, katranyos helyzet ezek nagyon mennek
2015. júl. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

nekem 426 pontom lett és sajna önköltségesre jutottam be a BGF-re, jobban jártam volna ha egy masik egyetemen anglisztikát jelölök...késő bánat, szóval most gondban vagyok h mihez is kezdjek... a szüleim mondják h akkor megyek ANKra , de nem szeretném őket ezzel terhelni... nemtudom mihez is kezdjek

Külföldtről menné Bp-re egyébként :)

2015. júl. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!