Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügyi és számviteli vagy...

Pénzügyi és számviteli vagy pályázatíró és projektmenedzser Okj-s szakmát érdemes e inkább szerezni?

Figyelt kérdés
Most fog indulni az Újpálya program keretében a két szakma, és szeretnék valamit kezdeni magammal. Informatikus könyvtáros és rajz tanár végzettségem van.
2010. márc. 6. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pénzügyi-számviteli "szakemberből" már Dunát lehet rekeszteni ;)

A pályázatíró-projektmenedzser az jó szakma, de az a te hozzáállásodon fog múlni. Ha csak "mert kell valami" szakma, akkor nem fogsz eredményes és sikeres lenni.

Egy EU-s projekt projektmenedzserének a sztenderd bére teljes foglalkoztatása esetén 375.000,- Ft (ez az "elvárt" bér).

2010. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Igen, KELL egy szakma! Hogy valamiből megéljek.

Erre a két képzésre tudom most beadni a jelentkezésem, ha szeretném. Érdekel a matematika, az informatika, és minden, ami a számítástechnikához kötött. Gyorsgépíró vagyok. Szívesen elhelyezkednék titkárként, és ezért gondolkoztam a pénzügyi szakmában.

A pályázatírói szakmához nem kell főiskola, hogy el tudj vele helyezkedni? Annyi pénzt szerintem csak egyetemi végzettséggel tudsz keresni, de nem tudom, csak gondolom, mert nézegettem a munkaügyi honlapját, és a szakmákat. Igazából szakmát keresek, amivel közel 120-130 tudok keresni. De nem hiszem, hogy okj-vel ezt el lehet érni, de lehet, hogy tévedek.

2010. márc. 6. 13:45
 3/7 A kérdező kommentje:

Szóval egyelőre örülnék bármilyen értelmiségi szakmának. Ha van már egy szakmám, amivel több, mint valószínű el tudok helyezkedni, akkor utána további képzéseken vehetek még részt, hisz akkor már össze tudom gyűjteni rá a pénzt.

A rendszergazda képzettségben is gondolkodom.

Mondjuk nyilvánvaló, hogy majd utána kell néznem, hogy a Siker bt-nél van e értelme egyáltalán végzettséget szerezni. Csak épp most ezeket a szakmákat indították, és az Újpálya program már nem sokáig lesz, és munka kellene, hogy legyen pénz tovább tanulni.

Mégegyszer köszi a választ.

2010. márc. 6. 13:48
 4/7 anonim ***** válasza:

én is a pályázatíróit ajánlom a már meglevő végzettségeid mellé.

Amúgy a Siker Bt-ről sok jót hallottam.szegedi vagy?

2010. márc. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, szegedi vagyok. Nagyon köszi az ajánlást. Örülök, hogy írtatok nekem, mert tényleg annyira tapasztalatlan vagyok :(. Most fejeztem be a főiskolát. Már 24 vagyok, mert én még a régi képzésben voltam, és előtte egy évig meg grafikusnak tanultam az iskola keretében. De nem bánom azt az évet. Mert egyébként a képzőművészet érdekel.

Örülök, hogy ajánlod. Drágább is az a képzés, azért is gondolkodtam azon, hogy azt lenne érdemes inkább megpályázni, mert a másikat akár később is meg tudom cisnálni, ha akarom, és szerintem is jobban passzol a végzettségemhez a pályázatírós szakma, csak tényleg kezdeni akarok magammal valamit, és munkát szeretnék.

2010. márc. 6. 16:02
 6/7 A kérdező kommentje:
Meg mondjuk a pénzügyhöz nincs sok közöm tényleg. De a menedzsment mindig érdekelt, sokat tanultam annak idején ebben a témakörben is - a könyvtáros szakma igen szerteágazó, és habár én nem információbróker szakirányon, hanem közkönyvtáron végeztem, mégis érdekelt nagyon.
2010. márc. 6. 16:04
 7/7 anonim ***** válasza:

én ajánlottam a sulit:)

én is Szegeden tanulok.JGYPK-s vagyok:D

Egyszer egy gyakorlati feladathoz kellett egy felnőttképzési cégről házidogát készíteni,és én a SIKER Bt-t választottam,alaposan körüljártam az intézményt,voltam náluk.Nekem szimpik voltak:D

2010. márc. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!