Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy tanév alatt fel lehet...

Egy tanév alatt fel lehet készülni középszintű matek érettségire?

Figyelt kérdés

Úgy hogy amit tanultam középsikolában már semmire nem emlékszem?

Nagyon szeretnék leérettségizni matekból, de az utolsó évben már nem tanultam és emlékezni se emlékszem semmire.

Azt hiszem gyorsan tanulok szóval a képességeimmel nincs baj, de kíváncsi vagyok, hogy van e értelme belefogni.

Nem ötös, hármas a cél.


Most OKJ-s képzésen fogok részt venni, szóval nem iskolában készülnék rá.



2015. júl. 26. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Természetesen fel.
2015. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hogyhogy nem érettségiztél matematikából? abból kötelező, kivéve, ha van róla szakvéleményed, hogy diszlexiás vagy. ha valóban az vagy, akkor nem lesz egyszerű
2015. júl. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

igen van matekfelmentésem még általánosból, habár szerencsés voltam és a középiskolai tanárom erőltette hogy mégis részt vegyek matek órán és lazán hármas voltam

viszont utolsó évben elment én meg lusta mód kihúztam magam alóla


a problémám általánosba a számolással volt

(nem tudtam osztani)ügye akkor nem használhattunk számológépet

aki adta a felmentést mondta hogy nincs diszkalkúliám, csak az alapok nincsenek meg


nem magyarázkodni akarok :)

2015. júl. 26. 14:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Fel lehet bőven. A középszintű matek egy vicc, én annyit tanultam rá anno, hogy megcsináltam az összes régebbi feladatsort, leellenőriztem, ami nem ment, annak utána néztem, hogy kell, aztán így írtam 100%-ot. Most nem mondom, hogy ezzel garantált a 100, de hogy a feladatok 60-70%-a évről-évre ismétlődő típusfeladat, az fix.
2015. júl. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
utolsó: nagyon biztató amit írtál :)
2015. júl. 26. 15:45
 6/8 Brain Storming ***** válasza:
Itt le tudod ellenőrizmi magad: [link]
2015. júl. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

utolsó: úgy is jelentkezhetek studiumgenerale felkészítőre, hogy már nem vagyok középiskolás? (nem rég érettségiztem)

vagy ez csak középsulisoknak ingyenes ?

2015. júl. 27. 14:28
 8/8 Brain Storming ***** válasza:
A megadott linken ott vannak az eddigi érettségi feladatsorok és a megoldási útmutatók is. Megoldasz egy feladatsort, megnézed a megoldásban, ott kiderül, hogy melyik feladatcsoportban, milyen témában vannak hiányosságaid, és azzal már el tudsz indulni az önálló tanulásban is. A MOZAIK-os tankönyvsorozat eléggé szájbarágós, ha az egyik évfolyamos feladatokkal nem boldogulsz, megkeresed a téma feldolgozását az előtte lévő évfolyam tankönyvében (évről évre részletezik, bővítik a témakörök anyagát), és ami megy, azt gyakorlod. ha valakinek nincs érzéke a matekhoz, akkor viszont érdemes egy 5-8 gyakorló feladatgyűjteményt beszerezni, és onnan elindulni. Tapasztalatom alapján a túlnyomó többségnek már a zárójel felbontás, a törtek és a negatív számos műveleteknél kezdődnek az alap problémáik, és pl. az algebra teljes mértékbe ezekre épül - ha nincsenek meg az alapok, a középiskolás tételeket tudhatja bármilyen jól is valaki, egy egyszerű előjelen, egy zárójeles művelet rossz bontásán vagy egy törtes műveleten fogja elrontani. ...
2015. aug. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!