Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rosszul választott középiskola...

Rosszul választott középiskola. Van még esélyem?

Figyelt kérdés

Pontosabban gimnázium... És két problémám van.

Most szeptemberben leszek 9.-es. Eddig nemzetiségi osztályban 8 éven át tanultam nyelvet, de az új iskolában nem tudom folytatni, helyette két másik lesz. Nyelvtanilag lényegében már mindent tudok, viszont a szókincsem elég gyatra, legalábbis ezt vettem észre. Tavaly voltam egy kimondottan nyelvvizsgákra felkészítő tanárnál, és azt mondta, hogy az alapfokúm már bőven megvan, de a középfokúra meg van mit tanulni. Így, hogy a gimnáziumban nem tudom folytatni, van még esélyem letenni egy középfokút? Magántanárra nem biztos, hogy futja.


A másik gondom az, hogy a jövendőbeli osztályom dráma tagozatos, s kézzel lábbal kapálóztam, hogy színművészetet szeretnék tanulni, de annyira már valahogy mégsem... Kissé ironikus, hogy több évi vágyakozás épp akkor illan el, mikor megvan lehetőség. Még mindig érdekel ugyan a dolog, de nem úgy, mint aki szakmaként is szeretné tanulni. Egy ilyen osztályban, ha jól tanulok, és igazán odateszem magam, ahová kell, még lehetek orvos? Vagy mérnök, vagy bármi, ami tényleg egy értelmes, komoly munka?

Lényegében érettségim ugyanúgy lesz, mint bármely más helyen, fakultációt tudok felvenni...

Lehetek még bármi, vagy elszúrtam az életemet?



2015. júl. 28. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tanulsz, akkor lehetsz, igen. Az érettségi eredményeid fognak számítani, nem az, hogy milyen tagozaton tanultál.:)
2015. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron még van lehetőség másik iskolát keresni. A dráma tagozatos osztályban nyilván jó sok óra megy el drámára, meg lehet, hogy délutáni szereplések is lesznek. Ha mégse ez az álmod, akkor fölöslegesen veszi el az időd. De gondold meg jól, hogy tulajdonképpen mért is ment el a kedved tőle.

A nyelvvel kapcsolatban: nemzetiségi iskolában 8 év után illene, hogy középfokú szinten állj, akár már vizsgával is, de természetesen iskolán kívül is fel tudsz rá készülni, csak ne felejtsd el a nyelvet. Olvasás, filmnézés: ez a titok.

2015. júl. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Másik iskolát bizonyos okok miatt már nem tudok keresni.

S nem tudom, pontosan mi történt, egyszerűen csak elszállt az érdeklődésem.

2015. júl. 28. 19:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha másik sulit nem is tudsz keresni, esetleg más tagozat nem indul abban az iskolában? Talán még átjelentkezhetsz arra.
2015. júl. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jelen pillanatban nem kivitelezhető, a tanév kezdetén tudok majd utána járni.

De elsősorban a kérdésemre vagyok kíváncsi.

2015. júl. 28. 21:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem azt az első válaszoló megmondta. Mire vagy még kiváncsi?
2015. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, egy picit nyugodtabb is vagyok. A nyelvvizsgával kapcsolatban vannak még erős aggályaim.

A zöld kéz viszont ment mindenkinek.

2015. júl. 28. 22:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Most mely nyelvet tanultad eddig?
2017. okt. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nemzetiségi osztály
2017. okt. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!