Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot javasolnátok...

Milyen szakot javasolnátok nekem? Nagyon szeretem a biológiát, a nyelveket (van is érzékem hozzá), imádok írni, és rajzolni is tudok.

Figyelt kérdés
Most biosz-kémia fakton vagyok, a kémia annyira nem megy, de az sem kizárt. A fizikához viszont semmi közöm, egy évvel az érettségi előtt annyira nem kezdenék neki bepótolni hat év fizikaanyagot.

2015. júl. 29. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Írásból és rajzolásból annyira stabilan nem lehet megélni. De ha olyan munkahelyed van, ami mellett belefér ez is, hobbiként, vagy másodállásként (pl. grafikusként), és a főmunkáddal eleget keresel, hogy ezeket a dolgokat finanszírozd, akkor talán egyikről sem kell lemondanod az életed hátralevő részére :) Szerintem válassz pszichológiát, ott annyira sok kémia/fizika nincs, csak némi alapok, a biosz az erős, és persze a végén az elhelyezkedés is sokszínű. Anynira pedig nem megerőltető a munka vele, hogy utána ne tudj esetleg kerámiákkal, rajzokkal, grafikákkal foglalkozni, vagy akár könyvet írni. :) De ez csak egy tipp :) Drukkolok, hogy megtaláld, ami érdekel! :)
2015. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Esetleg nyelvoktatás, tolmácsolás? Az is klassz, ha szereted.
2015. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Igazából pszichológián gondolkodtam, leginkább a kriminálpszichológia érdekel, csak ugye ilyen szak nem létezik, csak a rendőrtisztivel lehetne összekötni valahogy :D

Valami biológus- vagy orvos-szaktolmács is játszana, mert igazából az orvosi is érdekel, meg ha nagyon akarnám, meg tudnám tanulni a kémiát, csak az a baj vele, hogy egyszerűen nem érzem magamban az elhivatottságot. Voltam egyszer patológián, boncoláson, és az nagyon érdekes volt (a bioszcsoportunk fele nem bírta, de én még élveztem is), de azt valahogy nem tudom elképzelni, hogy én sebészként/patológusként tevékenykedjek.

2015. júl. 30. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!