Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát és középsulit...

Milyen szakmát és középsulit válasszak Szlovákiában?

Figyelt kérdés
Már itt a kilencedik és én még nem dontottem el hogy milyen szakmát akarok,gondolkodtunk a gyógyszerészen vagy a nővérkén. Szeretem a kémiát,embereken segíteni,szeretek kutyákkal foglalkozni,segíttenni nekik,Ruhát készítenni,sminkelni.
2015. júl. 29. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem ott kérdezed meg? Mi nem tudjuk, hogy Szlovákiában miből lehet választani és mi a keresett.
2015. júl. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi max a magyar helyzetről tudunk neked mesélni, a szlovákról nem.
2015. júl. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szlovákiai vagyok, szintén olyan helyzetben voltam anno, hogy nem tudtam milyen suliba menjek. Egészségügyi és gimi között vacilláltam. Mivel szereted a kémiát, embereken segíteni én a gimit ajánlom. A gimi felkészít mindenre. A szaksuli csak egy szakra tanít. A gimi hátránya az, hogy fősuli kell, de manapság gyakorlat és fősuli nélkül egy senki vagy. Gimi után lehet még kurzusokat elvégezni, amiben a gyakorlat máris megvan, a fősuli meg hát, kivitelezhető. Néha kell, néha nem. Elfogadják gondolom néhány helyen, a lényeg a gyakorlat meglegyen. Hajrá! :)
2015. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ne gimit!


Gimivel nemmész semmire. Se szakmád nem lesz, se semmi. Gondold át, mit szeretsz legjobban, és ahhoz legközelebb álló szakot válaszd!


Építész rokon mondta, és ebben egyet is értek vele. Aki vele járt főiskolára és gimiben volt előtte, az sokkal kevesebbet tudott, mint aki építészeti középbe ment. Ha elvégzed ápolót vagy valami egészségügyit szaksuliban, akkor a fősulin sokkal jobban érvényesülsz, mint ha gimiből mennél.

2015. aug. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Már megbocsáss kedves utolsó, de (!!!) nem egy főiskolát tudok mondani, ahova (oda felvételizők mesélték, mert nekik meg a professzorok/tanítók) a GIMISEKNEK nagyobb esélyük van bekerülni, mint más szakiskolásoknak.

Amúgy meg, a kérdező dönt, hova megy. Példákat mondtunk, én saját tapasztalatot írtam le, kedves utolsó te pedig egy rokonodét.

2015. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. aug. 31. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!