Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű társadalomismeret...

Emelt szintű társadalomismeret érettségit tudok csinálni olyan suliban ahol nem tanítják így ezt a tárgyat, vagy tudok máshol jelentkezni rá, a többi érettségi mellett?

Figyelt kérdés

KÉREM CSAK AZ írjon aki a témában jártas, lenne több kérdésem is még.

/// Ha főiskolára felvettek ott tudok egyből halasztani 1 évet mielőtt elkezdeném? (És akkor csinálnék egy OKJ-t közben)



2015. aug. 1. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem a te dolgod, hogy helyet tanálj magadnak az emelt szintű érettségire. Beosztanak.

Első félévet nem lehet passziváltatni.

2015. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

DE az első kérdésre nem kaptam választ.

Mert ha lehet, ebben a tanévben fogok érettségizni és akkor kezdenék rá készülni

2015. aug. 1. 15:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát én nem úgy értettem a kérdésedet, ahogy te szántad. A kérdésed a helyre irányult (olyan suliban), ahelyett hogy azt kérdezted volna, hogy tehetsz-e társ. ism. érettségit, ha nem tanultad. Egyébként szinttől függetlenül. Azt csak úgy lehet, ha előtte keresel egy olyan iskolát, ahol tanítják, és ott leteszed az osztályozóvizsgát annyi évből, ahány éves ott az adott tantárgy.
2015. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké keresek egy sulit... De párhuzamosan tudom 2-ben csinálni vagy csak a többi érettségim után???
2015. aug. 1. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:
2-ben??? Az mi akar lenni? A többi érettségivel egy időben, az emelt szóbelik pedig egy-két héttel előbb vannak, mint a közép. Az osztályozóvizsgát pedig még az érettségire jelentkezés előtt érdemes, hogy biztosan jogszerű legyen a jelentkezésed, mert ha nincs meg az 5 tárgyad, nem kapsz érettségi bizonyítványt.
2015. aug. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mármint úgy érettem, hogy a rendes sulimban (ahol nincs ez a tárgy) csinálom a kötelező, sima érettségiket és ugyan úgy párhuzamba egy másik suliban pedig jelentkezek társism.-re ugyan abban az évben vagyis jövő májusi vizsgaidőszakban?
2015. aug. 1. 18:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy időszakban csak egy iskolában lehet jelentkezni mindenből. A többit intézik. De ha nem tanultad ezt a tárgyat, akkor előbb osztályozóvizsgát kell tenni belőle.
2015. aug. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jó de nyílván oszt.vizsgát is ott tudok ahol tanítják...

mi az hogy intézik?

2015. aug. 1. 19:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Fordulj az igazgatóhoz vagy helyetteséhez, jó esetben segítenek. Ha nem, akkor neked kell ilyen iskolát találnod és megkérned őket, hogy osztályozóvizsgáztassanak le. Az érettségi emelt szinten semmi problémát nem jelent, az úgyis külső helyen van. Középszinten kicsit bonyolultabb, legvalószínűbb, hogy hívnak neked egy olyan szakos tanárt a saját érettségidhez.
2015. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!