Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nappali vagy levelező? Ti mi...

Nappali vagy levelező? Ti mi tanácsoltok? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Gépészmérnöki bsc képzésre járok és az őszi lesz az utolsó félévem. Tavasztól msc-re szeretnék jelentkezni, viszont nem tudom eldönteni, hogy nappalin, vagy levelezőn csináljam.

23 évesen nem szívlelem annyira, hogy a szüleim tartanak el, és szeretnék besegíteni kicsit a háztartásba, ha már ennyit taníttattak, viszont nem tudom jó döntés lenne-e munka mellet a péntekeket-szombatokat végig tanulni, és így készülni a zh-kra, vizsgákra.

Van egy kis mellékkeresetem is, műszaki rajzokat készítek különböző embereknek (cégeknek), ebből kb. 5-600 ezer forint bejön évente, ebből vagyok el az egyetemen, és ebből veszek magamnak ruhát stb.


Szóval ezután a kisregény után abban kérném a segítségeteket, hogy ti mit csinálnátok? Maradnátok nappalin msc-n és csak a tanulással és ezzel a kis mellékkeresettel ellenétek, vagy inkább elkezdenétek pályakezdőként dolgozni a bsc diplomával, ezzel menne az évetek, lenne szakmai tapasztalatotok, el tudnátok kezdeni gyűjteni, segíteni a szüleiteket a rezsiben, viszont ezzel megfosztanátok magatok szinte minden diákkedvezménytől, szabadidőtől, és lehet a tanulás is nehezebben menne így?


Akárkit kérdezek erről, nem tud felhozni előnyöket, hátrányokat, érveket, ellenérveket ez vagy az mellet, és mindenki azt mondja, hogy nekem kell eldöntenem. Ennek ellenére szeretném meghallgatni a ti véleményeteket is.


Előre is köszönöm.



2015. aug. 2. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Én inkább a nappalit választanám, főleg hogy mondtad emellett is tudsz kicsit dolgozgatni.
2015. aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha megteheted, akkor mindenképp nappali. Ha nem húzod le a szüleidet, csak lakhatást és kaját adnak, szerintem az egyáltalán nem aránytalan, és a szülők, ha tehetik, ezt megteszik a gyerekükért. Én most járok msc-re, és bsc vége felé bejelentettem, hogy levelező msc-re megyek, pont azért, hogy önállósodhassak. A szüleim konkrétan megtiltották. Pedig nem vagyunk gazdagok, de azt mondták, hogy inkább tanuljak még két évet, mint munka mellett szakadjak bele a levelezőbe. Ettől függetlenül egyébként dolgozom suli mellett (heti 30-35 órát) ugyan úgy, ahogy bsc alatt is dolgoztam, de valahogy mégis kisebbnek érzem így a nyomást, mintha főállásom lenne.
2015. aug. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Attól félek, hogy nem lesz tapasztalatom nehezebben vesznek fel. Ha most levelező mellet dolgoznék, mire kikerülök addigra már van szakmai tapasztalatom és könnyebben, nagyobb fizetésért alkalmaznak. Valamint rengeteg állást megnéztem és kb 2-höz ha oda volt írva h msc az elvárás.. tehát szinte mindnél a gépészmérnök diploma a fontos, tehát a bsc. Ezáltal nem tudom van-e értelme 2 évig még mindig nem dolgozni mikor annyit nem ér az msc. Még.. azért akarom megcsinálni, mert úgy gondolom, hogy később egyre több gépészmérnök lesz, és akkor fog számítani az msc, de az még jó pár év.
2015. aug. 7. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!