Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kaposvár vagy Sopron gyógypeda...

Kaposvár vagy Sopron gyógypedagógia?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gyógypedagógus szeretnék lenni és mivel Pestre elég magas a ponthatár,ezért gondolkozok vidéki egyetemen is. Mindkettő nagyon messze van a jelenlegi lakóhelyemtől(Miskolc mellett lakom),viszont vonattal talán Sopron könnyebben megközelíthető. Azt szeretném kérdezni,hogy jól érdemesebb elvégezni a gyógypedagógust? Valamint az alapképzés elvégzését követően lesz lehetőség Pestre menni mesterre? Egyébként van egy alapbetegségem,de ez semmilyen mértékben nem befolyásolja a teherbírásom vagy bármi mást,mert nem olyan jellegű,viszont láttam hogy Sopronban van egészségügyi alkalmassági,kizáró ok lehet egy tartós betegség?

2015. aug. 15. 22:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Kicsit jobban utánaolvastam most a dolgoknak..szóval a kérdésem már csak annyiból állna,hogy nyme vagy kaposvár?:)
2015. aug. 15. 23:17
 2/6 anonim ***** válasza:

Sopron,közelebb van.

Igen,van alkalmassági és kizáró ok lehet,de ugye nem kötelező mindent elmondani és hazudni is lehet!!!

2015. aug. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem Sopron :)
2015. aug. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Sopron mindenképpen
2015. aug. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sopronba nincs gyógypedagógus képzés. Szerintem a győri NYME Apáczai Csere János Karral tévesztetted össze. Pesten, Győrön és Kaposváron kívül még Szegeden tudsz gyógypedagógusnak tanulni. Az egyetemek honlapjáról le tudod tölteni az egészségügyi alkalmassági lapot. Ezt egyébként a háziorvosodnak kell kitöltenie és aláírnia. Ha jól emlékszem nagyon kevés kizáró ok van
2015. szept. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én Kaposvárt is ajánlanám. Közlekedés szempontjából gáz, ( bár attól függ ki hova akar eljutni), de oktatásilag nagyon jó. Én itt tanulok, (lehet ezért kicsit elfogult is vagyok).

Nem vagyok gyógypedes, de a pedán vagyok én is. Rengeteg plusz lehetőség van, specializációk, felvehetők stb amivel sokkal több rétű diplomád lehet, és ez csak itt van. A tanárok 80% nagyon szimpatikus, a többi is nagyon jó tanár csak szigorúbb vagy a tantárgyát nem szeretem. Kellemes a campus légköre, jó a társaság, sok tanár hallgató központú.

Persze ez az egyetem sem mindenben tökéletes, de melyik az?

Góygpedagógia kemény, sok az óra és magas a követelmény, viszont ahhoz hogy valaki jó pedagógus legyen, szüksége van erre. Előttem írták h lehet hazudni az alkalmasságin. Lehet. Meg végig is lehet csinálni a diplomát utána vele. De ha már a pedagógus sem tudja 100%ban betölteni a tényleges nevelő szerepét mert mondjuk ő maga sem "alkalmas" a feladatra, akkor hogy tud majd később másokat fejleszteni abban amiben ő maga sem sikeres? Beadnád ilyenhez eleve gondokkal küzdő gyereked? Pont az ilyen szülők szokták aztán később verni az ajtót ha valami nem tetszik...

No persze ez független a kérdéstől.

Ha esetleg volna kérdésed írj bátran.

2015. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!