Akkor ez most hogy is van?

Figyelt kérdés

Befejeztem az első (elvileg államilag finanszírozott) okjs képzésemet, de vizsgám nincs meg.

Ösztöndíjas képzésként indult, amit 2. évtől kaptunk is, de több mint a felét vissza kellett fizetni.

De mivel "elhasználtam" az ingyenességet így ugye már csak fizetősre tudnék menni? Tudom, most a második is ingyenes lesz, de úgy tudom, csak estin.

Másik kérdésem az lenne, hogy ha most befejezném az elsőt, és fizetősre mennék, akkor utána a 3. okj is fizetős ugye ? vagy akkor 2 okjs képzést tudok igénybevenni államilag finanszírozottan, függetlenül attól, hogy hanyadik, ha még 25 év alatt vagyok?

Annyit olvastam erről, hogy már teljesen bezavarodtam, ezért kérnék segítséget valakitől, aki többet tud erről.. :)



2015. aug. 17. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2015. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az estis képzés miért nem jó?
2015. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok. Az estis is jó lenne. Arra akartam célozni, hogy (végigjártam a sulit, de nincs meg a szakmám, csak egy bizonyítvány, amiben pár jegy van, így) már csak 1 ingyenesre tudnék menni, nem 2-re (még ha nincs is meg a végzettségem)

A második kérdésnél meg az a szitu, hogy jelentkeznék egy szeptemberben induló ingyenes esti képzésre (2 éves), de ugyanígy szeptemberben indul egy másik, amit igazán szeretnék és ami már fizetős is (ez pár hónapos) szóval ezzel hamarabb végeznék.. így ez (a pár hónapos) lenne a második szakképesítésem.. és a kérdés végülis az, hogy végigjárhatnám a 2 éves képzést?

Ne haragudj, hogy bonyolultan írtam le.. :D

2015. aug. 17. 21:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!