Kizcar kérdése:

Lehetséges lehet iskola nélkül leérettségizni? Egyáltalán érdemes?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok. Két szakmám van, de az egyikben nem dolgozom, mert nem szeretem. A másikban meg nagyon kevés pénzt lehet keresni.


Szóval...


...Arra gondolok, hogy beszerezném valahogyan a négy év tananyagát. Magamtól elkezdeném tanulni és csak akkor fordulnék magántanárhoz - remélhetőleg ritkán - ha nagyon megakadok. Ha megtanulnék magamtól mindent ami szükséges, akkor van lehetőség letenni az érettségit úgy, hogy iskolába nem jártam. Ez engedélyezett?


Egyáltalán érdemes elvégezni úgy, hogy felsőoktatásba nem fogok jelentkezni? Az oka, hogy nem vagyok könnyen tanulékony. A fősuli és egyetem meghaladja a képességeim, úgy érzem.


Angolt is már egy ideje magamtól tanulom.


Mit javasoltok?

Segítségeteket köszönöm.



2015. aug. 19. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Milyen középiskolába jártál?

Szki vagy szakiskola?

2015. aug. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Az érettségihez mindenképp kell vlmilyen megfelelő iskola

(pl. esti gimi)

2015. aug. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

A bizonyítványok miatt - azokból látható, hány osztályt milyen erdménnyel végeztél el, milyen tárgyaid voltak-

Ha magadban tanulsz, akkor nem lenne bizonyítványod

2015. aug. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol szerezted a szakmádat. Érettségit csak az tehet, aki elvégzett egy gimnáziumot vagy egy szakközépiskolát. Szakiskola/szakmunkásképző, OKJ nem jó.
2015. aug. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Mindenképp legalább esti gimibe kéne iratkoznod
2015. aug. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

"Ha megtanulnék magamtól mindent ami szükséges, akkor van lehetőség letenni az érettségit úgy, hogy iskolába nem jártam. Ez engedélyezett? "

Hogyne, ha levizsgázol előbb egy középiskolában egymás után minden év tananyagából, akkor mehetsz érettségi vizsgára.

Vannak olyan esti iskolák, ahol 2 év alatt lehet érettségit szerezni. (Nem próbáltam, csak a szórólapjukkal találkoztam.)

2015. aug. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%
Ne beszélj hülyeségeket azért, mert láttál egy szórólapot! És főleg ne vezesd félre a kérdezőket, ha nem értesz valamihez. Érettségit CSAK az tehet, aki elvégzett egy középiskolát. Felnőttoktatásban legálisan el lehet végezni egy év alatt kettőt iskolarendszerű képzésben, de az is iskola!
2015. aug. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!