Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet kivitelezni a...

Hogyan lehet kivitelezni a tanári mesterszakot? Hogy lehet megoldani alatta az Erasmust? Sajnos hivatalos forrásból még nem kaptam választ. (? )

Figyelt kérdés

A 2016-ban utoljára induló tanári MA-ra fogok jelentkezni jövő februárban. 2011-ben kezdtem a BA-t, tehát akkor még nem volt osztatlan, és jelenleg főállásban dolgozom. Sajnos van néhány probléma a képzéssel.


- Angol-és egy másik nyelvszakos vagyok, de sajnos ez a kombináció kizárólag az ELTE-n indul (még osztatlanon is), és csak nappali tagozaton.


- Felmerül a probléma: Mi van akkor, ha esetleg jövőre nem indítják ezt a szakpárt? Akkor kárba mentek az eddigi tanulmányaim? Mert az osztatlan tanárképzősökhöz tudtommal nem csatlakozhatok be, máshol pedig - ahogy említettem - nem indul ez a szak.


Milyen B-terve lehet az embernek? A ritkább nyelv, ami a minorom, bár tanárképes, de szerintem hazánkban kb. 1-2 helyen oktatják, és én elsősorban a fordítás miatt választottam. Mivel kétszakos tanárként lehet csak végezni, van-e esetleg mód arra, hogy ezt a problémát áthidaljam, esetleg egy másik szakpár MA-n való elkezdésével, és plusz/felzárkóztató kreditek felvételével?


Mindenesetre remélem a legjobbakat, de készülök a legrosszabbra.


Továbbá, az Erasmus sarkalatos pont lenne a karrierem szempontjából. A kérdésem elsősorban azokhoz szól, akik nyelvszakos tanári MA-ról mentek ki. Mennyire ment a dolog gördülékenyen? Mert pl. esetemben, ha csúszok, nem tudom még keresztfélévbe sem fölvenni a tárgyakat, hiszen nem lesz következő évfolyam. Ilyenkor be lehet csatlakozni az osztatlanokhoz?


Bocsánat a hosszú kérdésért, és előre is köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 22. 20:37
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!