Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Formatervező szeretnék lenni....

Formatervező szeretnék lenni. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
15 éves, gimis lámy vagyok (elvégeztem a rajziskolát)

2015. aug. 24. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
elvégezted a rajziskolát?:D Azt hogy? Szerintem ilyen nincs. Mindig van hová fejlődni. Amúgy igazán azt kell eldöntened, hogy a gyakorlatiasabb része érdekel, vagy a művészibb vagy hogy mondjam, mert ehhez mérten van egyetem (Bp-en), a BME és a MOME. (lehet van más is, de ezek a legnevesebbek) Még rengeteg időd van, ahhoz, hogy megtudd mik a követelmények menj el az egyetemi nyíltnapra, én is kb csak azt tudom mondani amit onnan tudok. (én is az szeretnék lenni, csak nekem már nincs ennyi időm:D)
2015. aug. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a kedves választ! :)

Hát, sokan mondják, hogy van a művészethez tehetségem, nem tudom, hogy érted a gyakorlatiasabb felét, de én biztos a művészibbet választanám. :)

És igen,elvégeztem a rajziskolát, az alapiskola mellett. Nem tudom, Magyarországon ez hogy van, de Szlovákián van ilyen. És Budapesten gondolnám a továbbtanulást.

Én hiszek benned,semmi se lehetetlen, szerintem lehetsz még formatervező, ha nagyon akarod :D

2015. aug. 24. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Jah értem! Hogy ez egy külön iskola:D Itt vannak rajziskolák, de nincsenek benne osztályok meg nem csak iskolás korúak járnak, nagyon szabad az egész:) De amúgy még mindig tartom magam ahhoz, hogy mindig van tovább fejlődni, úgyhogy rajzolj amikor csak tudsz. És akkor ezek szerint nyíltnapra se tudsz feljönni? Mert akkor átadhatom amit tudok:D És a gyakorlatiasabbat úgy értem, hogy oda szerintem számít az érettségi, meg talán fizika is kell, vagy nem tudom, nem oda szeretnék menni, de az mégis a bme-n van, szóval gondolom inkább mérnökibb megközelítés, bár amit hallottam abból nem olyan durván, szóval nem gépalkatrészeket terveznek:D És köszi, én is remélem, meg dolgozok is érte:)
2015. aug. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Persze, ilyen nyíltnapokra, meg miegyebekre majd biztos lemegyek, nincs az ilyan messze. :)

Szerencsére a tanulásommal sincs gond, mindenból jó vagyok (kivéve a zenét x) )

2015. aug. 25. 10:32
 5/5 anonim ***** válasza:

De, az elején pont gépalkatrészeket tervezünk...(Három nap múlva vizsgázok bordástengelyhez való anyagválasztásból. Fogalmam sincs mi az.)

Egyébként egyelőre még sehogyan sem kell továbblépned, csak tanulnod szorgalmasan, és élned boldogan.:) Budapesten tényleg több intézmény is van, ahol tanulhatsz formatervezést, én ezek közül a MOME-t, az Óbudai Egyetemet, és a BME-t ismerem (utóbbi kettőn hivatalosan ipari termék-, és formatervezői mérnöknek tanulsz, előbbin nem tudom.) Ilyen sorrendben követik egymást a művészitől a műszakiig. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy míg a MOME-s formatervező egy elsősorban szép tárgyat tervez, amit talán lehet használni is, a BME-s egy elsősorban használhatót, ami mellette szép is. (Ez persze velős összefoglalás, de így lehet látni a lényeget)

A MOME-n sokkal több, sőt leginkább (vagy szinte csak, nem tudom) művészi, rajzos tárgy van, mint a BME-n.

Én ott vagyok most elsőéves, úgyhogy arról tudok jobban nyilatkozni. Itt főleg az elején sok alaptantárgy van, aminek semmi köze nincs a formatervezéshez, inkább az egésznek a műszaki alapjához, vagy csak simán alapozó. Pl. matek, mechanika, anyagismeret. Ezekre a tárgyakra rendesen tanulni is kell, nem elég a kreativitás, és a jó ötletek az egyetemhez. Egy karon vagyunk a gépészekkel, mechatronikusokkal, és az energetikai mérnökökkel, és az első pár félévben a tárgyaink 80-50%-a közös valamelyikükkel. Általánosságban még a konkrét terméktervezős órákon is használati tárgyakat kell tervezni, és az elsődleges cél nem a dizájn, hanem a funkció helyes betöltése. Megtanuljuk a gépészeti alapokat is (pl. 3 félév Gépszerkesztés/Gépelemek tantárggyal), és emellett vannak/lesznek olyan óráink, hogy Forma és színtan, Grafikai tervezés stb.

Ezzel szemben az Óbudai Egyetemen úgy hallottam, hogy sokkal kevesebb az elvárt műszaki tudás, és több elvárás van "művészi" téren, a MOME-n meg pláne. Van olyan szaktársam, aki onnan jött át, mert úgy érezte "nem csinálnak semmit". (Most bukdácsol a legtöbb tárgyból egyébként) És van olyan, aki oda szeretne át menni, mert nem gondolta, hogy "ilyen sok a matek, és nem ezzel akart szenvedni".

Egyelőre még tényleg rengeteg időd van, majd felvételi előtt egy-két évvel kezdj el gondolkozni megint a témán, mert szerintem akárhol is fogsz tanulni rajzvizsgát kell tenned, és ez egyetemenként változó lehet. (BME-n nagy testeket+egy bútort kell rajzolni, illetve tervezni egy ott megadott funkciójú dolgot, MOME-n az a sejtésem, hogy előre elkészített rajzok is kellenek)

2016. jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!