Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételin erre körülbelül...

Felvételin erre körülbelül mennyi pontot kapnék?

Figyelt kérdés

Most megyek nyolcba, és elkezdtem gyakorolni a felvételire, mert nagyon erős középsuliba szeretnék bekerülni. Szerintetek erre a feladatra mennyi pontot kapnék?

10. Válassz az A), B), C) témák közül kettőt, és alkoss három-négy mondatos szövegeket!


A) ... anyák napja alkalmából vagy édesanyádnak születésnapjára!

Drága Édesanyám!

Boldog anyák napját szeretnék neked kívánni, s azt hogy sokszor ünnepelhessünk még ! Ez a nap csak a tiéd, érezd jól magad, kapcsolódj ki ! Köszönöm hogy az anyukám vagy. Szeretettel:Petra


C) ... az Arany Katedra-díjjal kitüntetett tanárodnak az osztály nevében!

Tisztelt Mariann néni !

Az egész osztály nevében szeretnék gratulálni ehhez a csodás és kiérdemelt díjhoz ! Reméljük sokáig marad mg a pályán, hisz kíváló pedagógus ! Szeretettel: a 8.a osztály.


Végül írj egy-két mondatos SMS-t, rövid üzenetet haza, hogy miként érezted magad a feladatlap

megírása alatt és most, hogy a végére értél!

Szia! Végre készen vagyok a magyarral, szerintem jól sikerült. Az elején kicsit félve kezdtem hozzá, de a közepe felé már teljes gőzzel koncentráltam.


Ezek a szövegeim, és ezek az értékelési szempontok:


10. Tartalom

a) az első szöveg tartalma megfelel a műfaj sajátosságainak 1 pont

b) a második szöveg tartalma megfelel a műfaj sajátosságainak 1 pont

Szerkesztés

c) az első szöveg logikus szerkesztése, mondatok közötti kohézió 1 pont

d) a második szöveg logikus szerkesztése, mondatok közötti kohézió 1 pont

e) az első szöveg kerek, lezárt 1 pont

f) a második szöveg kerek, lezárt 1 pont

Stílus

g) az első szöveg stílusa megfelel a műfaji követelményeknek 1 pont

h) a második szöveg stílusa megfelel a műfaji követelményeknek 1 pont

Helyesírás: mindkét szövegre együtt vonatkozik

i) hibátlan helyesírás 2 pont

egy-két kisebb hiba, de súlyos vagy durva hiba nélkül 1 pont

Nyelvhelyesség: mindkét szövegre együtt vonatkozik

j) kifogástalan nyelvhelyesség 2 pont

egy-két kisebb hiba, de elfogadható nyelvhelyesség 1 pont

Íráskép: mindkét szövegre együtt vonatkozik

k) rendezett íráskép 1 pont

Az SMS értékelése:

l) tömör, lényegre törő üzenet 1 pont

m) az adott témáról szól, közérzetre, érzésekre utal 1 pont

a-m) Ha a szöveg alapján valamelyik jellemző nem ítélhető meg, akkor azt nem kell értékelni.



Nagyon megköszönném ha valaki leírná a véleményét meg hogy esetleg miben kellene javítanom.:)



2015. aug. 30. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Jól oldottad meg a feladatokat. Az A-ban és a C-ben a szeretnék-et kivenném. Ha "szeretnél kívánni meg szeretnél gratulálni", akkor mért nem teszed azt? Ez fölösleges szószaporítás. ... kívánok, ... gratulálunk (többes számban, mert az osztály nevében).

Helyesírás: A) "hogy" előtt vessző, ráadásul kétszer. Ez fontos, nem szabad lazán venni. C) "Reméljük" után vessző, hizen oda is tartozik egy ki nem tett "hogy", az (alárendelő) összetett mondatban. Mínusz 1 pont. A többi pontot megkapnád.

2015. aug. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Ezekre figyelni fogok ! :)
2015. aug. 30. 12:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem mindegyik feladat jó nagyjából, viszont a stílusod elég merev. Pl. anyudnak inkább "nagyon szeretlek! Petra" lezárást tudnék elképzelni, a szeretett tanárnőnek pedig egy "Kedves Mariann néni!" s így tovább. Az sms-nél ugyanezt a hibát érzem, túl hosszú, túl merev. Használhatsz rövidítéseket nyugodtan, meg szmájlikat, ezek a feladatok erre mennek rá. Ja, meg nem hisz, hanem hiszen.

Szerintem egyébként jó, és nem értékelik ilyen szigorúan. Kicsit legyél lazább, képzeld el, hogy tényleg ezeket a szövegeket írod, és nem egy feladatlapot.


nullkilométeres magyartanár

2015. aug. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja igen, a vesszőkre figyelni kell!!!
2015. aug. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A tanárnőnél a tisztelt meg volt adva hogy kezdjük úgy, csak azt nem másoltam át :)
2015. aug. 30. 12:58
 6/9 anonim ***** válasza:

jaj istenem...... annyi mindent tudnék most írni a magyar közoktatásról és a tanárok megregulázásának kísérletéről, de inkább nem teszem.

akkor hát legyen tisztelt a tanárnő, még véletlenül sem kedves. pff.

élvezzük inkább a nyár utolsó napjait! :)

2015. aug. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi bajod van a "hisz"-szel? Tökéletes, választékos szó! A megoldások terjedelmével sincs semmi baj, pontosan a kiírásnak megfelelően oldotta meg, ha ennél rövidebb, nincs mit értékelni.

Egy sokszáz kilométeres

2015. aug. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Személy szerint nincs bajom a hisz szóval, én is alkalmazom, ellenben rengetegszer áthúzták tanáraim (legutóbb a gyakorlatvezetőm!), ha ilyen értelemben írtam, mint a kérdező; mert nem hisz, hanem hiszen.


Az SMS, amit írt, nem létezik. Senki nem ír ilyen SMS-t. Az SMS lényege, hogy ne legyél választékos, hanem rövid, lényegre törő, minél több információt közlő. Nem írod ki, hogy vagyok, szerintem, hanem vok, sztem. Ez a lényege. Ettől életszerű.

2015. aug. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem egy SMS, ez egy magyar felvételi. És én mindig kiírok minden szót, sőt ékezetet is az SMS-ben, mert van plusz 1 percem az olvasómra, és igényes vagyok. És ha egy felvételi dolgozat igényességről tanúskodik, az nem árt.

A hisz-szel meg mi baja volt a tanáraidnak?! Ezt tőlük kellett volna megkérdezni. Radnótinak jó volt, nekik nem?!

2015. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!