Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az élelmiszermérnökök mit...

Az élelmiszermérnökök mit tanulnak pontosan?

Figyelt kérdés
MIlyen tárgyaik vannak, az első két évben?
2015. szept. 4. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Első évben: növénytan-növényélettan,állattan,termodinamika,matek,szervetlen és általános kémia,élelmiszeripari nyersanyagismeret, informatika, szerves kémia,mezőgazdasági és élelmiszeripari mikrobiológia,borászati mikrobiológia és kémia


Második évben van már élelmiszerkémia,élelmiszertermesztési alapok,élelmiszerhigénia meg szakmaibb tárgyak.


Egyébként erre akarsz menni? Melyik egyetemre?

2015. szept. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is ide akarok menni. :)
2015. szept. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ez attól függ, melyik egyetemre mész. Szegeden pl nagyon jó a képzés, első évben itt is alapozó tárgyak vannak, általános és szervetlen kémia, második félévben szerves kémia (ezek húzosak nagyon, de teljesíthetők), fizika, biológia és második félévben általános mikrobiológia, matek (sokan itt is elhasalnak, de ezzel sincs semmi gond, egyáltalán nem teljesíthetetlen, ha az érettségid megüti a 4-es szintet). Gépészeti alapismeretek és Élelmiszer ipari alapgépek, emellett van egy csomó szabadon választható tárgy is. Bár én hasraütésszerűen választottam a szakot, nagyon megszerettem és nem bántam meg hogy ezt választottam, mert a 2.évtől ráadásul nagyon izgalmas. Persze ez csak a szegedi egyetemre vonatkozik, sok rosszat hallok a BCE-ről, de nem ítélkezem, mert nem ismerem.
2015. nov. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az első válaszoló vagyok és Debrecenbe járok:) Szóval arról nyilatkoztam.
2015. nov. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!