Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt valaki, aki földrajz...

Van itt valaki, aki földrajz szakra jár, vagy itt végzett és segítene az alábbi kérdésekben? (Tanulás Debrecenben lenne. )

Figyelt kérdés

Először is azért tettszik számomra a földrajz tárgy, mert bár nem olyan, mint egy matek szak, vagy egy orvosi, de van benne matek, fizika, kémia, informatika, biológia, gazdasági stb. Átfogó ismeretet ad, és mindenről annyi tudást, ami jó műveltséget ad és tanulható is ez a tárgy.


1. Színtévesztésem van. Az atlaszon nem igazán tudok színek alapján tájékozódni. Akadályozhat-e engem ez a munkámban? Nem a felvételin, hanem a munkában.

2. Ha nem vagyok annyira utazós típus, akkor nem való nekem ez a szak? Tanulni szeretek, de utazni, terepezni annyira nem.

3. Levelezőn milyen ez?

4. Megbántad e, hogy földrajzos vagy, itt végeztél?



2015. szept. 5. 23:08
 1/3 anonim válasza:

Szia! Én Földtudományi BSc-t és Geográfus MSc-t végeztem. Elhelyezkedni nem tudtam a szakmában. Ma már valószínűleg más szakra jelentkeznék. Válaszaim a kérdéseidre:

1. Elég nehéz megjósolni, akadályozni nem hiszem hogy fog max. zavarni. A domborzati viszonyokban pl. a térképen található szintvonalakkal tudsz tájékozódni.

2. Az egyetemen van egy pár terepgyakorlat és terepi óra, amit akkor nem fogsz szeretni, pedig sokkal jobbak mint amikor bent kell ülni mindig a padban. Később a munkakörödtől függ mennyire terepi. Az állásinterjúkon viszont általában megkérdezik, hogy mennyire vagy rá nyitott.

3.Ezt nem tudom.

4. Nem.

Remélem tudtam segíteni.

2015. szept. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Átfogó ismeretet ad, és mindenről annyi tudást, ami jó műveltséget ad és tanulható is ez a tárgy."


Ez az egyik nagy problémája a földrajz szaknak, használható tudást nem ad.

Jó pár ismerősöm van aki földrajzon végzett, de egybehangzó véleményük az, hogy pocsék egy szak.

Akiknek sikerült befejezni a mesterképzést már más szakon folytatták, mert a geográfus MSc is csak egy zsákutca.

Földrajzon egyedül a geoinformatikával lehet érvényesülni, de hogy színtévesztéssel mennyire zavaró színkódolt térképeket készíteni/bámulni egész nap azt nem tudom.

2015. szept. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. Ahogy látszik, nem nagyon találnék vele állást. Ugyan ezt mondták a történelem szakra is. Kár, hogy ilyen ez.
2015. szept. 6. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!