Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon hol tanítják...

Magyarországon hol tanítják legjobban a pszichológiát?

Figyelt kérdés
A Károlin gondolkozom de megoszlanak a vélemények ezzel kapcsolatosan rendesen. Ki mit ajánlana? Vagy tapasztalókat is szívesen fogadok onnan ahova éppen jártok. Illetve hogy mennyire könnyű elhelyezkedni egyetem után. Előre is köszönöm a válaszokat:)

2015. szept. 6. 14:21
 1/1 anonim ***** válasza:
66%

Az elhelyezkedés sok mindentől függ, legelső körben attól, hogy melyik terület érdekel, milyen szakirányra szeretnél menni mesterképzésre majd. De egyébként a legtöbb területen nem egyszerű elhelyezkedni. Pénzt keresni meg pláne.


Nekem van ismerősöm Pécsen, a Pázmányon, a Károlin, és jómagam ELTE-s vagyok, így elég sok egyetem pszichológia képzésébe belelátok. Nálunk az ELTE-n két dolog van, ami gondot okozhat: rengetegen vagyunk, nincs felszerelkezve az intézmény, és nincsenek felkészülve az oktatók erre a rengeteg emberre, így számtalan probléma adódik; valamint elég elméletorientált az alapképzés (mesterről nem tudok nyilatkozni még).

Egyébként minden pszichós ismerősöm 100%-osan meg van elégedve azzal, ahova jár, szóval én amondó vagyok, hogy nagyon egyik hellyel sem tudsz mellélőni, mindenhol színvonalas a képzés, és úgysem számít a BA, hiszen muszáj legalább a mester diplomát megszerezni ahhoz, hogy pszichológiával foglalkozz, így az alapképzést szinte bárhol el lehet végezni. Utána mehetsz máshova is mesterre.

De összefoglalva a tanácsom: ha kutatás érdekel, akkor ELTE, ha gyakorlati irányba mennél, akkor Károli.

2015. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!